Fashati i Festave në Sheshin Nënë Tereza Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel

Tirana gjatë ditës në këtë periudhë festash është një kaos i vërtetë me trafikun e rrëmujshëm, punimet pothuajse në çdo cep të saj e njerëzit e shumtë që rendin të bëjnë pazare. Por gjatë natës kur të gjithë mblidhen në shtëpi, bare e restorante, kryeqyteti ynë merr një tjetër pamje.

Është piëkrisht koha e duhur për tu veshur ngrohtë dhe të shëtisësh në rrugët kryesore të saj. Nën shkëlqimin e dritave shumëngjyrëshe Tirana është më bukur e sidomos Rruga e Kavajës, Bulevardi Zogu I, Pedonalja, Bulevardi Dëshmorët e Kombit dhe Fshati i Festave në Sheshin Nënë Tereza.

2
Pedonalja Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
3
Rrruga e Kavajës Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
4
Bulevardi Zogu I Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
5
Xhamia e Et’hem Beut dhe Sahati Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
6
Sahati Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
7
Pema e Krishtindjeve në qendër të Tiranës Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
10
Skulpturë me drita e artisit italian Marco Lodola në Bulevardin Dëshmorët e Kombit Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel
11
Skulpturë me drita e artisit italian Marco Lodola në Bulevardin Dëshmorët e Kombit Foto:Amarildo Topi/Citizens Channel

 

Raporto

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu