Protesta e opozitës në objektivin e Citizens Channel

Mijra qytetarë të thirrur nga opozita, mbushën Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë, për të protestuar kundër qeverisë.

Largimi i Kryeministrit Edi Rama, krijimi i një qeverie antimafia që do t’i hap rrugë zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, ishin kërkesat kryesore të liderave të opozitës.

Protesta u mbyll në mënyrë paqësore, përpos disa incidenteve sporadike.

Protesta në objektivin e gazetarit të Citizens Channel, Amarildo Topi.

Bulevardi Deshmoret e KombitDuam drejtesi, PankarteFlamuri ameriakn dhe ai i BEKryetari i PD Lulzim Basha gjate fjalimit te te tijMaskat kundragazPankarte per ilacetPankartePolicia duke vezhguar protestuesitPolicia para KryeministrisePoliciaProtestues me gishtat lartProtestues me nje manekin te kryeministritProtestues paraplegjikProtestuesProtestuesit para kryeministrise

Leave a Reply

%d bloggers like this: