Me 13 raste të reja, Shqipëria shënoi sot rritjen më të madhe të personave të prekur në një ditë, duke e çuar numrin total në 89. Sot, Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) kreu 33 teste të reja duke identifikuar rastet e para në qytetin e Korçës.

Shpërndarja e personave të prekur sipas qyteteve:
• Tiranë 63 qytetarë
• Durrës 6 qytetarë
• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë
• Fier 8 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 3 qytetarë
• Korçë 3 qytetarë

Nga totali i rasteve të konfirmuara, ISHP informon se 58% janë meshkuj dhe 42% janë femra, ndërkohë mosha mesatare e personave pozitiv është 48 vjeç.

Deri tani dy persona kane humbur jetën për shkak të virusit, ndërsa tre pacientët kanë lënë spitalin dhe po qëndrojnë në vetëkarantinim dhe mbikëqyrje edhe për 14 ditë të tjera.

318,622 raste të konfirmuara me COVID-19 në të gjithë globin

*Citizens Channel /l.k/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu