#COVID19 #InfoGrafike #CitizensChannel

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi ka kryer testime për 111 persona në 24 orët e fundit, duke zbuluar 23 raste të reja me Codiv-19, që e çojnë numrin total të të infektuarve në Shqipëri në 146.

Aktualisht 17 persona janë shëruar nga Covid-19 dhe po qëndrojnë në karantinë, 5 kanë ndërruar jetë ndërsa 72 janë të shtruar në spital mes të cilëve 4 në terapi intensive.

Harta e zonave të prekura është zgjeruar në 14 qytete, mes të cilave Kruja ku u shënua sot rasti i parë i prekur nga virusi.

 1. Tiranë: 83 persona, (një kanë ndërruar jetë);
 2. Durrës: 9 persona, (një ka ndërruar jetë);
 3. Fier:  14 persona, (një ka ndërruar jetë);
 4. Lushnje: 4 persona; (një ka ndërruar jetë);
 5. Elbasan:  3 persona;
 6. Rrogozhinë:  2 persona;
 7. Kavajë: 4 persona, (një ka ndërruar jetë);
 8. Korçë: 11 persona;
 9. Vlorë: 5 persona;
 10. Shkodër: 3 person;
 11. Lezhë: 4 person;
 12. Has: 2 persona;
 13. Berat: 1 person
 14. Krujë: 1 person.

Në 24 orët e fundit ISHP ka realizuar 111 teste, duke e çuar numrin total të personave të testuar në 1041.

436,159 raste të konfirmuara me COVID-19 në të gjithë globin:

 

*Citizens Channel /l.k./

 

 

 

Raporto

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu