Numri i personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri, pësoi rënie për herë të parë pas 6 ditësh. 12 raste të reja u zbuluan nga 102 testime të kryera nga ISHP në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 186.

Një 85-vjeccare nga Tirana dhe një 66-vjeçar nga Fieri humbën jetën dje për shkak të virusit, ndërkohë që bilanci i viktimave që në fillim të epidemisë shkoi në 8.

Dy raste të reja u shënuan në qytetin e Pukës, duke e zgjeruar hartën e zonave të prekura nga COVID-19 në 15 qytete.

 Shpërndarja e personave të prekur nga COVID-19 sipas qyteteve:

 1. Tiranë: 107 persona, (tre kanë ndërruar jetë);
 2. Durrës: 11 persona, (një ka ndërruar jetë);
 3. Fier:  20 persona, (dy ka ndërruar jetë);
 4. Lushnje: 4 persona; (një ka ndërruar jetë);
 5. Elbasan:  5 persona;
 6. Rrogozhinë:  2 persona;
 7. Kavajë: 4 persona, (një ka ndërruar jetë);
 8. Korçë: 12 persona;
 9. Vlorë: 5 persona;
 10. Shkodër: 4 persona;
 11. Lezhë: 4 person;
 12. Has: 2 persona;
 13. Tropojë: 2 persona;
 14. Berat: 1 person;
 15. Krujë: 1 person;
 16. Pukë: 2 persona.

551,337 raste të konfirmuara me COVID-19 në të gjithë globin:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu