Ballina Autorët Postime nga Entenela Ndrevataj

Entenela Ndrevataj

Entenela Ndrevataj
47 POSTIME 0 KOMENTET
Ka mbaruar studimet e nivelit Bachelor në Punë Sociale dhe ka një Master Shkencor (MSc) për "Çështjet e fëmijës dhe familjes" në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Shkencave Sociale. Prej disa vitesh është e angazhuar si aktiviste në kauza të ndryshme civile. Aktualisht është gazetare pranë Citizens Channel, ku mbulon çështje të të drejtave të njeriut dhe komuniteteve të margjinalizuara.

RRJETET SOCIALE

6,713FansaPëlqeje
802NdjekësitNdjek
166NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Aleanca për Teatrin padit në SPAK Sandër Lleshajn, Ardi Veliun dhe Erion Veliajn

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit (AMT) ka dërguar pranë SPAK-ut padi kundër ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj, drejtorit të policisë Ardi Veliu dhe kryetarit...

Biseda online: “Të kuptojmë dhunën me bazë gjinore”

0
Titulli: Të kuptojmë dhunën me bazë gjinore Data: 9 dhe 11 qershor Ora: 18:00-19:30 Vendi: Online (Zoom) Afati i regjistrimit: 5 qershor Citizens Channel ofron hapësira online për të fuqizuar...

Protesta: Aktivistët i japin bashkisë Tiranë çmimin “Dhunuesi i vitit për të varfërit”

0
Aktivistë dhe pjesëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian janë mbledhur sot para Bashkisë Tiranë për të dënuar dhunën e ushtruar nga policia bashkiake ndaj...