Protesta; Pedagogët mbështesin studentët, marrin kritikat e Kryeministrit

0
Protesta studentore ka filluar të marrë mbështetjen e pedagogëve. Në mbledhjen e Asamblesë pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, kanë deklaruar se ditën e hënë do të dalin...

Protesta studentore: Vazhdon ngujimi dhe bojkoti

0
Kjo është java e dytë që fakulteti i Shkencave Sociale, Drejtësisë, Historisë dhe Filologjisë, Ekonomikut, Gjeologji Minierave dhe Shkencave të Natyrës në Universitetin e Tiranës vazhdojnë protestën për vitin...

Policia hyn në universitet, përplasje me studentët

0
Një ditë më parë studentët janë ngujuar në ambjentet e fakulteteve të Universitetit të Tiranës, duke bllokuar dyert me banka. Ata janë kthyer në fakultete, jo për të vazhduar...

Vijon bojkoti i mësimit në fakultete, studentët përballë policisë

0
Pas rikthimit të protestës studentore në datën 7 janar, studentët kanë vendosur të bojkotojnë procesin mësimor në shenjë proteste ndaj kërkesave të paplotësuara nga Kryeministri Edi Rama.Protesta që nga...

Studentët i rikthehen protestës, bojkot masiv universiteteve

0
Studentët e universiteteve publike janë rikthyer në protestë. Muaji dhjetori i vitit të kaluar u shënua nga një sërë protestash studentore që nisën me kundërshtimin e një Vendim të Këshillit...

Studentët refuzojnë dialogun, Rama nis turin e takimeve “të fshehta” nën kamerat e ERTV

0
Studentët kanë hyrë sot në ditën e 14-të të protestës, duke bllokuar disa nga rrugët kryesore në qytet për tu mbledhur më pas para Kryeministrisë, ku përsëritën qëndrimin për...

Protesta studentore përshkallëzohet në ditën e 13-të saj

0
Protesta studentore hyri sot në ditën e 13. Numri i personave pjesëmarrës ka qenë më i lartë krahasuar me fundjavën. Në orën 9:00, studentët marshuan nga fakultetet përkatëse drejt...

Dita e 10-të e protestës, studentët paralajmërojnë tubim masiv ditën e hënë

0
Protesta studentore ka hyrë sot në ditën e 10-të të saj. Studentët janë duke protestuar pranë Kryeministrisë dhe një pjesë e tyre e kanë kaluar natën aty, pavarësisht temperaturave...

KRK, Erasmus Mundus dhe Unioni i Studentëve Europian mbështesin protestën studentore

0
Foto: Kongresi Rinor Kombëtar Studentët e universiteteve shqiptare kanë hyrë sot në ditën e 9-të të protestës. që po protestojnë kryesisht përballë Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve; ndërsa ditën e...

Protesta bashkon të gjithë studentët para Parlamentit

0
  Ditën e djeshme studentët protestuan në dy kampe kryesore: një grup ishte duke protestuar pranë Kryeministrisë dhe një grup tjetër pranë Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve. Ditën e sotme në...

RRJETET SOCIALE

5,935FansaPëlqeje
749NdjekësitNdjek
131NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

19 organizata kërkojnë hetim të gjyqtarëve dhe prokurorëve që burgosën 43-vjeçarin që u vetëvra...

0
19 organizata të shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër publike Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani, duke kërkuar fillimin e hetimit...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 174 të prekur në 16 qytete

0
Numri i personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri, pësoi rënie për herë të parë pas 6 ditësh. 12 raste të reja u zbuluan...

Si t’ja shpjegojmë fëmijëve Koronavirusin?

0
Për miliona njerëz në mbarë globin jeta ka ndryshuar rrënjësisht javët e fundit. Nëse të rriturit kanë mundësinë të marrin një shpjegim logjik dhe...