Harta e COVID-19 në Shqipëri, 174 të prekur në 15 zona

0
Numri i personave të prekur nga virusi COVID-19, vijon të rritet. Nga 103 testimet e kryera nga Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit kanë zbuluar 28...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 146 të prekur në 14 zona

0
#COVID19 #InfoGrafike #CitizensChannel Instituti i Shëndetit Publik njoftoi ka kryer testime për 111 persona në 24 orët e fundit, duke zbuluar 23 raste të reja me Codiv-19, që e çojnë numrin total...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 123 të prekur në 13 zona

0
Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot se janë evidentuar 19 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin total në 123. Harta e zonave të prekura është zgjeruar...

Harta e COVID-19, shkon në 89 numri i të prekurve në Shqipëri

0
!function(){"use strict";window.addEventListener("message",function(a){if(void 0!==a.data)for(var e in a.data){var t=document.getElementById("datawrapper-chart-"+e)||document.querySelector("iframe");t&&(t.style.height=a.data+"px")}})}(); Me 13 raste të reja, Shqipëria shënoi sot rritjen më të madhe të personave të prekur në një ditë, duke e çuar numrin...

Pas thirrjeve “kujdes nga mediat”, Kryeministri Rama kapet duke prodhuar lajme të rreme

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri Edi Rama ka paraqitur dje një video ku shihen forca policore që ushtrojnë dhunë mbi qytetarët. Sipas tij, kjo ngjarje ka...

Harta e COVID-19, shkon në 70 numri i të prekurve në Shqipëri

0
!function(){"use strict";window.addEventListener("message",function(a){if(void 0!==a.data)for(var e in a.data){var t=document.getElementById("datawrapper-chart-"+e)||document.querySelector("iframe");t&&(t.style.height=a.data+"px")}})}(); Gjashtë rastet e reja të infektuara me virusin COVID-19 të publikuara të premten, e çuan në 70 numrin total të të prekurve. Dje,...

Teatri Kombëtar si dëshmi e mohimit të së drejtës për informim nga Bashkia Tiranë

0
Që prej shtatorit të vitit 2019, kur u mbyll tenderi për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, Bashkia e Tiranës nuk dha asnjë informacion për transparencën e kësaj procedure. Pesë...

Argumentat e qeverisë për mungesë financash dhe përfitim nga PPP, dështojnë bashkë me koncensionin...

0
Qeveria shqiptare dhe Bashkia e Tiranës njoftuan sot tërheqjen nga plani i shumëdebatuar për ndërtimin e një godine të re të Teatrit Kombëtar përmes Partneritetit Publik Privat (PPP). Nëpërmjet...

Bilanci i pasojave të tërmetit: 202,291 persona të prekur dhe 985 milion euro dëme

0
985 milion euro ishin dëmet që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019, me magnitude 6.3 Richter. Në një dokument të publikuar nga qeveria shqiptare ditën e mërkurë u...

Piramida e Tiranës, hapësira publike që u është mohuar qytetarëve

0
Piramida e Tiranës, një simbol dhe pikë referimi i kryeqytetit i kaloi në pronësi në vitin 2016 nga Ministria e Kulturës Bashkisë së Tiranës. Me funksionin si Qendër ndërkombëtare...

RRJETET SOCIALE

5,935FansaPëlqeje
749NdjekësitNdjek
131NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

19 organizata kërkojnë hetim të gjyqtarëve dhe prokurorëve që burgosën 43-vjeçarin që u vetëvra...

0
19 organizata të shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër publike Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani, duke kërkuar fillimin e hetimit...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 174 të prekur në 16 qytete

0
Numri i personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri, pësoi rënie për herë të parë pas 6 ditësh. 12 raste të reja u zbuluan...

Si t’ja shpjegojmë fëmijëve Koronavirusin?

0
Për miliona njerëz në mbarë globin jeta ka ndryshuar rrënjësisht javët e fundit. Nëse të rriturit kanë mundësinë të marrin një shpjegim logjik dhe...