Argumentat e qeverisë për mungesë financash dhe përfitim nga PPP, dështojnë bashkë me koncensionin...

0
Qeveria shqiptare dhe Bashkia e Tiranës njoftuan sot tërheqjen nga plani i shumëdebatuar për ndërtimin e një godine të re të Teatrit Kombëtar përmes Partneritetit Publik Privat (PPP). Nëpërmjet...

Si “gazetaria e qasjes” po kërcënon gazetarinë investigative

0
Nga Peter Manning / Profesor i gazetarisë, Universiteti i Teknologjisë, Sydney/ The Conversation Një seri kujtimesh po shfaqen për Krishtlindje – nga Mike Carlton, Kerry O’Brien dhe të tjerë, ndërsa...
Citizens Channel Zgjedhjet Parlamentare Edi Rama Partia Socialiste

Të dhënat e fundit të KQZ: PS 74 mandate, PD 43 dhe LSI 18

0
Partia Socialiste vazhdon të kryesojë bindshëm edhe pas përditësimit të fundit të rezultateve në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Nga 60, 35% të qendrave të votimit që janë përpunuar, partia e drejtuar nga Edi Rama ka marrë 48,54% të votave ose e përkthyer në mandate, 74 të tillë.
Zgjedhje Parlamentare Albania Shqiperi Elections Citizens Channel

Partia Socialiste ‘rrëmben’ një tjetër mandat në Tiranë

0
Orët e para të mëngjesit të ditës së sotme kanë qenë të hidhura për kryetarin e PDIU, Shpëtim Idrizi, pasi ka humbur mandatin e fituar në Tiranë. Ky mandat është marrë nga Partia Socialiste. Ndërkohë nga Tirana kanë mbetur për tu numuruar edhe 75 kuti votimi.

Kanioni i Holtës – Bashkitë të papërgatitura përballë turizmit të aventurës

0
*Holta, një  monument natyror në qytetin e Gramshit, u rikthye në vëmendjen e publikut një javë më parë, kur qeveria vendosi të shembë digën e HEC-it të shumë debatuar...

Shqipëria me pagën minimale më të ulët në Evropë, 31% e saj shkon për...

0
Grupi kërkimor i kompanisë britanike Picodi, ka bërë një studim në të cilën janë përfshirë 52 shtete të botës, ku është shqyrtuar paga minimale zyrtare dhe përqindja që shkon për...

Studimi: Rritet me 7% dëshira e shqiptarëve për të emigruar

1
Fondacioni Friedrich Ebert Stifung në Shqipëri dhe Qendra për Studime Ekonomike dhe Sociale gjatë periudhës prill - shtator 2018 kanë kryer një studim mbi trendet e emigrimit potencial në...

“Numra privatë për shërbime publike” – Kaosi me sistemin e ankesave për autobusët në...

0
*Erisa Kryeziu | Citizens Channel Foto: Autobusi i Unazës në një ditë të zakonshme në Tiranë | Fjori Sinoruka | Citizens Channel Mijëra qytetarë përdorin çdo ditë transportin publik në Tiranë....

Përfundon zyrtarisht numërimi: PS 74 mandate, PD 43 dhe LSI 19 mandate

0
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, bëri të ditur mbrëmjen e së martës (27.06) se procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin.

Harta e COVID-19, shkon në 70 numri i të prekurve në Shqipëri

0
!function(){"use strict";window.addEventListener("message",function(a){if(void 0!==a.data)for(var e in a.data){var t=document.getElementById("datawrapper-chart-"+e)||document.querySelector("iframe");t&&(t.style.height=a.data+"px")}})}(); Gjashtë rastet e reja të infektuara me virusin COVID-19 të publikuara të premten, e çuan në 70 numrin total të të prekurve. Dje,...

RRJETET SOCIALE

5,935FansaPëlqeje
749NdjekësitNdjek
131NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

19 organizata kërkojnë hetim të gjyqtarëve dhe prokurorëve që burgosën 43-vjeçarin që u vetëvra...

0
19 organizata të shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër publike Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani, duke kërkuar fillimin e hetimit...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 174 të prekur në 16 qytete

0
Numri i personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri, pësoi rënie për herë të parë pas 6 ditësh. 12 raste të reja u zbuluan...

Si t’ja shpjegojmë fëmijëve Koronavirusin?

0
Për miliona njerëz në mbarë globin jeta ka ndryshuar rrënjësisht javët e fundit. Nëse të rriturit kanë mundësinë të marrin një shpjegim logjik dhe...