Shtimi i ndërtimeve nuk ul çmimet e banesave. Tirana ndër 5 qytetet më të...

Tirana është renditur si kryeqyteti i pestë në Europë nga 31 kryeqytete për përballimin e blerjes së një apartamenti nga banorët sipas portalit Numbeo. Në studimin e bërë për...

Kulla dhe qindra pallate, si po ngulfatet Tirana me lejet e ndërtimit

Të dhënat e siguruara nga Instituti i Statistikave (INSTAT), zbulojnë se Bashkia e Tiranës, nga viti 2015 deri në mars të 2018, ka miratuar plot 492 leje ndërtimi. Rreth...

Edi Rama shpëtoi “Kino Lumbardhin”, shkatërron Teatrin Kombëtar

Ishte viti 2014 kur Edi Rama shprehu mbështetjen për mos shkatërrimin e kinemasë së vjetër Kino Lumbardhi në Prizren duke mbajtur këtë qëndrim: “Kryetarët shkojnë e vijnë, po shkoi...

Troket taksa e re e pronës, sa dhe si do të paguajmë nga 1...

0
Duke filluar nga 1 prilli i këtij viti, të gjithë ne do të paguajmë taksën për banesën tonë jo në bazë të sipërfaqes, siç ka qenë deri më tani...

Shqipëria ndër vendet me taksat më të larta për të ardhurat personale në rajon

0
"Kam ardhur në bankë për të paguar tatimin mbi të ardhurat personale që është 15% e shumës që u pagova. Konkretisht, për 500 euro që jam paguar, duhet t'i...

Shqiptarët ‘të uritur’ për kokainë dhe kanabis

0
Nga Albert Spahiu dhe Ledina Loga* D., shofer autobusi, po transportonte një grup gazetarësh drejt fshatit Shëngjergj të Tiranës, vetëm 40 kilometra larg qendrës së kryeqytetit. Para se të bëhej...

Sëmundjet e gjakut dhe tumoret, vrasësit e shqiptarëve

Sëmundjet e gjakut dhe tumoret janë "vrasësit" më të mëdhenj të shqiptarëve. Sipas raportit më të fundit të INSTAT, gjatë 2016-ës, këto dy grup sëmundjesh ishin shkaktare për  67.8 % të vdekjeve natyrale.
Salla e Parlamentit shqiptar Rezultati i zgjedhjeve 2017 Tirane Shqiperi Citizens Channel

Zgjedhje 2017 / Emrat e deputetëve të rinj

Me shpalljen e përfundimit të numërimit është përcaktuar edhe përbërja e parlamentit të ardhshëm të Republikës së Shqipërisë.

Përfundon zyrtarisht numërimi: PS 74 mandate, PD 43 dhe LSI 19 mandate

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, bëri të ditur mbrëmjen e së martës (27.06) se procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin.
Zgjedhje Parlamentare Albania Shqiperi Elections Citizens Channel

Partia Socialiste ‘rrëmben’ një tjetër mandat në Tiranë

Orët e para të mëngjesit të ditës së sotme kanë qenë të hidhura për kryetarin e PDIU, Shpëtim Idrizi, pasi ka humbur mandatin e fituar në Tiranë. Ky mandat është marrë nga Partia Socialiste. Ndërkohë nga Tirana kanë mbetur për tu numuruar edhe 75 kuti votimi.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
309SubscribersSubscribe