Zgjedhje Parlamentare Albania Shqiperi Elections Citizens Channel

Partia Socialiste ‘rrëmben’ një tjetër mandat në Tiranë

Orët e para të mëngjesit të ditës së sotme kanë qenë të hidhura për kryetarin e PDIU, Shpëtim Idrizi, pasi ka humbur mandatin e fituar në Tiranë. Ky mandat është marrë nga Partia Socialiste. Ndërkohë nga Tirana kanë mbetur për tu numuruar edhe 75 kuti votimi.
Citizens Channel Zgjedhjet Parlamentare Edi Rama Partia Socialiste

Të dhënat e fundit të KQZ: PS 74 mandate, PD 43 dhe LSI 18

Partia Socialiste vazhdon të kryesojë bindshëm edhe pas përditësimit të fundit të rezultateve në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Nga 60, 35% të qendrave të votimit që janë përpunuar, partia e drejtuar nga Edi Rama ka marrë 48,54% të votave ose e përkthyer në mandate, 74 të tillë.

Shifrat alarmante/1 në 3 fëmijë në Shqipëri rrezikon të mos arsimohet

1 në tre fëmijë në Shqipëri rrezikon të mos arsimohet, prandaj Koalicioni për Arsimin në Shqipëri, i ka kërkuar me anë të një peticioni partive politike dhe qeverisë që do të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, të rrisin me 6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto buxhetin e arsimit
Qen rruge në Tiranë. Citzens Channel

Video e Sharrës, si vriten dhe hidhen në plehra qentë endacakë të Tiranës

Viola Kusi, gruaja e cila postoi në rrjetet sociale videon që tregonte qen endacakë të vrarë dhe të hedhur në mbeturinat e Sharrës, rrëfen për Citizens Channel se si zbuluan atë që ajo e quan masakër.

Gjobat, “veza e artë” e Policisë Rrugore

0
Përveç taksave vjetore dhe çmimit të kripur të karburantit, drejtuesit e automjeteve në Shqipëri kanë paguar rreth 3 miliard lekë si pasojë e gjobave të vendosura nga Policia Rrugore për shkak të shkeljes së Kodit Rrugor.

Vrasësi i 8 mijë shqiptarëve

0
Pothuajse përditë në rrugët e Shqipërisë ndodhin aksidente me pasojë humbjen e jetës apo dëmtimin e rëndë të udhëtarëve. Ekspertët për këtë gjendje bëjnë me faj edhe Kodin Rrugor.

Deputët shqiptarë që nuk kanë firmosur formularët e vetëdeklarimit

0
Citizens Channel monitoroi formularët e vetëdeklarimit të deputetëve të kuvendit të depozituar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në fillim të vitit të shkuar.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe