Teatri Kombëtar: Statuset e Kryeministrit përballë përgënjeshtrimeve të aktorëve

Në qershor të vitit 2018, regjisori dhe aktori Pirro Mani ishte në krye të listës me 65 emra të tjerë artistësh, e cila iu dorëzua krerëve të shtetit në...

Tirana nën magjinë e dritave

Makina në çdo pëllëmbë, kantiere ndërtimi, smog e trotuaret plot me njerëz. Kjo është pamja e Tiranës gjatë ditës, por gjatë natës ajo merr një tjetër shkëlqim.

Organizatat e të drejtave të njeriut letër të hapur televizionit: “Jo legjitimimit të dhunës...

35 organizata të cilat punojnë për mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të njeriut, të drejtave të vajzave dhe grave, dhe me fokus të veçantë te viktimat e dhunës...

“ARTIVIZEM”: Të bërit aktivizëm përmes artit

“ARTIVIZËM,” u quajt ekspozita e cila mblodhi bashkë artistë e aktivistë, të cilët nëpërmjet artit të tyre trajtuan çeshtje të cilat kishin në qendër qytetin e Tiranës dhe premtimet...

Të rinjtë e arsimuar, me sytë përtej kufijve

Përse të rinjtë duan të largohen nga Shqipëria? Citizens Channel ka biseduar me disa studentë që jetojne në kryeqytet, të cilët të ardhmen e tyre e shohin në Gjermani.

Sulmet ndaj medias, kryeministri raportohet në Platformën e Këshillit të Evropës për Mbrojtjen e...

Këshilli Shqiptar i Medias (KShM) bashkë me organizata të tjera mediatike kanë dërguar një ankesë në Platformën e Këshillit të Evropës për Mbrojtjen e Gazetarëve, rreth gjuhës kërcënuese dhe poshtëruese...

Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) gjobit televizionet për gjuhë urrejtjeje dhe reklamë te fshehur

Bordi i Autoritetit të Medias Audiovizive (AMA), ka gjobitur televizionet Ora News, News 24, TV Klan dhe Report TV për shkelje të ligjit të Medias Audiovizuale sa i përket...

Tirana nën magjinë e bardhë

Pas 32 vitesh Tirana është zbardhur nga reshjet e dendura të dëborës që ranë mbrëmjen e 11 janarit. Citizens Channel sjell një galeri me fotografi me këtë fenomen natyror të rrallë për Tiranën.

Organizatat ndërkombëtare të medias: Politikanët shqiptarë duhet të ndalojnë denigrimin e gazetarëve

Misioni tre ditor i zhvilluar në Tiranë nga 7 organizata ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe medias, është përmbyllur sot me publikimin e një raporti gjatë një konference për...

Artan Fuga përballë Akademisë së (pa)reformuar të Shkencave

“Nuk kam asnjë interes personal dhe kam thënë që nëse unë do të konsideroj veten që nuk jam në përputhje me disa vendimmarrje, kam deklaruar se që nga ai...

RRJETET SOCIALE

6,541FansaPëlqeje
795NdjekësitNdjek
165NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca...

“Aleanca Kundër Urrejtjes” dënon përdorimin e gjuhës së urrejtjes për përfitime politike

0
“Aleanca Kundër Urrejtjes” përmes një deklarate publike ka dënuar përdorimin e gjuhës së urrejtjes nga përfaqësuesit politik në javën kundër Homofobisë dhe Transforbisë, aktivitetet...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar

0
Autore: Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut  Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një...