Gripi dhe e ftohta i vënë drynin shkollave

Shtimi i rasteve të personave të prekur nga gripi në të gjithë vendin ka detyruar Ministrinë e Shëndetësisë të marrë vendim për mbajtjen mbylluar të shkollave edhe javën e ardhshme.

Tirana nën magjinë e dritave

Makina në çdo pëllëmbë, kantiere ndërtimi, smog e trotuaret plot me njerëz. Kjo është pamja e Tiranës gjatë ditës, por gjatë natës ajo merr një tjetër shkëlqim.

Të rinjtë e arsimuar, me sytë përtej kufijve

Përse të rinjtë duan të largohen nga Shqipëria? Citizens Channel ka biseduar me disa studentë që jetojne në kryeqytet, të cilët të ardhmen e tyre e shohin në Gjermani.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe