Tirana nën magjinë e bardhë

Pas 32 vitesh Tirana është zbardhur nga reshjet e dendura të dëborës që ranë mbrëmjen e 11 janarit. Citizens Channel sjell një galeri me fotografi me këtë fenomen natyror të rrallë për Tiranën.

Gripi dhe e ftohta i vënë drynin shkollave

Shtimi i rasteve të personave të prekur nga gripi në të gjithë vendin ka detyruar Ministrinë e Shëndetësisë të marrë vendim për mbajtjen mbylluar të shkollave edhe javën e ardhshme.

Tirana nën magjinë e dritave

Makina në çdo pëllëmbë, kantiere ndërtimi, smog e trotuaret plot me njerëz. Kjo është pamja e Tiranës gjatë ditës, por gjatë natës ajo merr një tjetër shkëlqim.

Të rinjtë e arsimuar, me sytë përtej kufijve

Përse të rinjtë duan të largohen nga Shqipëria? Citizens Channel ka biseduar me disa studentë që jetojne në kryeqytet, të cilët të ardhmen e tyre e shohin në Gjermani.

RRJETET SOCIALE

6,541FansaPëlqeje
795NdjekësitNdjek
165NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca...

“Aleanca Kundër Urrejtjes” dënon përdorimin e gjuhës së urrejtjes për përfitime politike

0
“Aleanca Kundër Urrejtjes” përmes një deklarate publike ka dënuar përdorimin e gjuhës së urrejtjes nga përfaqësuesit politik në javën kundër Homofobisë dhe Transforbisë, aktivitetet...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar

0
Autore: Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut  Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një...