Eksodi i shqiptareve 1991 Itali Citizens Channel

Nga Legend Panama tek konsullatat/ Vuajtjet e emigrantëve shqiptarë në Itali nuk kanë të...

Në redaksinë e Citizens Channel ka mbërritur së fundmi eksperienca aspak e këndshme që lexuesja jonë Albana Kume – Robertson ka kaluar në Konsullatën Shqiptare në Milano, por pas një kërkimi të shpejtë na rezultoi se nuk është e vetmja.
Letër nga Shqipëria, Perse dua të largohem Alan Andoni Emigracion

Letër nga Shqipëria: Përse dua të largohem

Fakti që kaq shumë prej nesh duan të largohen, mund të tregojë se ne duam ndërhyrjen e kodit moral të të huajit në sovranitetin tonë. Dhe meqë komuniteti ndërkombëtar nuk vjen te ne, do të përpiqem të shkoj unë tek ai.

Qytetarët “Marrin guximin” për të rihapur dyert e Teatrit Kombëtar

“Marr guximin” titullohet vepra e cila  do të vendoset në skenë nga aktori Mehdi Malka. Monodrama do të çelë siparin sot në orën 20:30, në sallën e Teatrit Kombëtar,...

Tingujt e kitarës akustike në festivalin për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar

0
“Ti mund të thuash se jam ëndërrimtar, Por unë nuk jam i vetmi...” Ky është një pasazh i shkurtër i këngës “Imagine” të John Lennon, me të cilën artisti i ri...
Dritan Sakuta. Citizens Channel

Mirë se erdhe në xhunglën Shqipëri!

0
Nga Dritan Sakuta/Në Shqipëri kujdesemi që ndarja sipas njerëzve që bëjmë, të jetë përçmuese deri në atë pikë sa t’ju bëjmë keq e ata të mos ndihen më pjesë e shoqërisë.

Intervista/ Themeluesja e faqes Lolita: Në Shqipëri ka vetëm liri gënjeshtrash dhe shpifjesh

A është media e vetmja formë për t’u shprehur? Dritan Sakuta ka biseduar me themeluesen e Lolitës, faqes në Facebook që thumbon politikanët shqiptarë dhe guxon të thotë vërteta që nuk publikohen në mediat tradicionale.
Dritan Sakuta. Citizens Channel

Fuqia e pafuqishme e rinisë shqiptare

Nga Dritan Sakuta / Rinia ka energji dhe vullnet që çdo brez tjetër do e kishte zili, prandaj edhe politika është e interesuar ta kontrollojë. Sepse nëse nuk vihet nën fre atëhere mund të sjellë ndryshime që nuk do t’i leverdisnin askujt, duke filluar që nga presidenti i ri e deri tek ai furrxhiu poshtë shtëpisë që ndryshon çmimet sipas humorit të tij.

Një WC dhe pak ujë të ngrohtë për të voglën time

0
*Nga Arlinda Shehu Për të gjithë ata që e kanë përjetuar prindërimin, është e kotë të them se çfarë është ajo çka në jetë i çon në "ferr" apo "parajsë". Një...

A na e njeh ky vend të drejtën për të jetuar?

Nga Arlinda Gjypi/Në vendet e Evropës sot flitet për inovacionin në shëndetësi dhe arritjen sa më shpejt tek pacienti të këtyre inovacioneve. Ndërkohë në vendin tonë sot diskutojmë se sa miq kemi jashtë shtetit për të na blerë ilaçet, sepse ato që futen në Shqipëri nuk kanë garanci se do të jenë të efektshme.
Citizens Channel Parlamenti i Shqiperise Deputet Edi Rama PS Sali Berisha

Të gënjesh, si “job description” për politikanët shqiptarë!

Nga Ben Andoni/Në një demokraci ku politikanët synojnë për të marrë pushtetin ose për ta mbajtur sa më gjatë atë, një politikani i duhet të gënjejë në mënyrë të vazhdueshme lidhur me qëllimet e tij .

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
422SubscribersSubscribe