Tiranë: Banorët e Matit ngrenë padi ndaj institucioneve që dhanë leje për ndërtimin e...

0
Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë ka pritur sot kërkesë-padinë e nëntë banorëve të Matit, të cilët kërkojnë që të anulohen lejet për ndërtimin e HEC-eve në lumin...

Ditari i një qyteti të shkatërruar nga tërmeti, banorët e Durrësit ende në udhëkryq

0
Autore: Mila Ballhysa | Citizens Channel  Ora 03.54, e martë, 26 nëntor… Durrësi përjeton 30 sekondat e tij të tmerrit. Pallate dhe hotele të shembura sikur të ishin kala rëre, njerëz...
Femije duke lypyr ne rruget e Tiranes.

Sokol, rritu e mos lejo të të përdorin!

0
Pjesëmarrja masive e qytetarëve në protestën e së shtunës tregoi edhe njëherë fuqinë e turmave. Por nëse kjo fuqi përdoret thjesht për t’i dhuruar frerët e pushtetit partisë së radhës, qytetarët do të mbeten viktima të fuqisë së tyre.

Bulqizë: Përgjatë dy muajve aksidentohen tre minatorë në minierat e AlbChrome

0
Minatorët Altin Kola dhe Mentor Gjeta janë aksidentuar mbrëmjen e ditës së djeshme gjatë procesit të punës në minierat e AlbChrome. Ata janë dërguar për të marrë shërbimet mjekësorë...

Kafshëdashësit kërkojnë që Bashkia Tiranë t’i trajtojë me dinjitet kafshët e rrugës

0
"Edhe unë kam një ëndërr, që edhe kafshët të kenë dinjitetin e tyre, të kenë lirinë e tyre, të kenë mbështetje dhe t'u jepet zë". Kështu u artikulua Endri Noti...

Reporterët pa Kufij: 49 gazetarë të vrarë në 2019, shumica jo në vende lufte

0
Reporterët pa Kufij (RSF) kanë regjistruar 49 raste të gazetarëve të vrarë në lidhje me punën e tyre në vitin 2019. Kjo shifër i përket periudhës nga data 1...

Inspektorati i Punës: 34 persona humbën jetën në punë gjatë vitit 2019

0
Periudha janar-nëntor e vitit 2019 ka shënuar 34 persona të vrarë në kushte pune. Sipas një raporti të publikuar nga Inspektorati Shtetëror i Punës, numri më i madh i...

Aktivistët e të drejtave të njeriut në Shqipëri gjenden nën kërcënime të vazhdueshme

0
Mbrojtësit e të drejtave të njeriut në Shqipëri përballen me një serë problematikash lidhur me ushtrimin e të drejtës së tyre për të mbajtur qëndrime pro apo kundër tematikave...

Tre vjet pas rritjes së çmimit, banorët e Tiranës ende nuk kanë ujë në...

0
*Erisa Kryeziu /Citizens Channel  “E hap ujin për pallatin në orën 19:00 ose 20:00. Pastaj sa të zgjasë uji. Po u harxhua shpejt nga banorët nuk ka më ujë, deri...

“Kryeqyteti i betonit”, Tirana e pesë parqeve ka mbetur në letër

0
Tirana është qyteti shqiptar që ka shënuar rritjen më të lartë dhe të vazhdueshme të popullsisë. Lëvizjet e brendshme demografike të popullsisë nga zonat rurale apo qytetet e vogla...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe