Të burgosur për herë të dytë – Pandemia kufizon lirinë e të dënuarve në burgje

0
“Përpara pandemisë e përqafoja djalin, gjithë këto muaj shihemi vetëm online përmes ekranit të kompjuterit”,- u shpreh 58 vjeçarja N. Sh për të birin, i cili po qëndron nën...

8 Marsi, denoncimi këtë vit si detyrë dhe jo zgjedhje

1
Edhe pse dy ditë para 8 Marsit gratë janë mobilizuar për të nisur fushata ndërgjegjësuese për të drejtat e tyre në rrethe të ndryshme të Shqipërisë. 113 gra të vrara...

Ditari i një qyteti të shkatërruar nga tërmeti, banorët e Durrësit ende në udhëkryq

0
Autore: Mila Ballhysa | Citizens Channel  Ora 03.54, e martë, 26 nëntor… Durrësi përjeton 30 sekondat e tij të tmerrit. Pallate dhe hotele të shembura sikur të ishin kala rëre, njerëz...

Tiranë, rritja e çmimit të naftës përgjysmon numrin e autobusëve

0
Që nga dje urbanët në kryeqytet operojnë me 50% të kapaciteteve, si tërheqjes së 9 operatorëve për shkak të pamundësisë financiare pas pasojave të pandemisë, shtrenjtimi i naftës dhe...

Reagime: Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, ngre shqetësime për përdorim të tepruar të forcës

0
Drejtoria e Policisë Tiranë raportoi ditën e sotme vdekjen e 25-vjeçarit K.R, i cili është qëlluar me armë zjarri nga një punonjës policie. Sipas deklaratës, i riu është konstatuar...

“Mjerimi s’don mshirë. Por don vetëm të drejt”

0
Në këto temperatura të ulëta dimri askush nuk do të do të kalonte natën jashtë, por ka nga ata janë të detyruar sepse nuk kanë një çati mbi kokë. Citizens Channel sjell historitë e dy prej tyre.

“Kryeqyteti i betonit”, Tirana e pesë parqeve ka mbetur në letër

0
Tirana është qyteti shqiptar që ka shënuar rritjen më të lartë dhe të vazhdueshme të popullsisë. Lëvizjet e brendshme demografike të popullsisë nga zonat rurale apo qytetet e vogla...

“Zëra nga lufta në Ukrainë” – Podkast nga Citizens Channel

0
Ky podkast sjell zëra nga qytetarët e Ukrainës të cilët që nga e enjtja ndodhen nën sulmin e ushtrisë ruse por gjithashtu edhe zëra nga qytetarët rusë që po...

Kryeministrit për naftëtarët “Akrobaci dhe lutje Azerbajxhanit” në vend të marrjes së përgjegjësisë nga...

0
“Organizata Politike” ka ndërmarrë dje një aksion lidhur me situatën e naftëtarëve të Fierit, të cilët prej muajsh kërkojnë marrjen e pagave të prapambetura dhe rifillimin e punës në...

Juristi Marash Logu: “Urdhrat e kryeministrit ligjërisht nuk ekzistojnë dhe nuk sjellin asnjë pasojë”

0
Nisur nga urdhëresat e kryeministrit për mbylljen e fundjavave juristi Marash Logu shpjegon bazën ligjore të mbështetjes së këtyre kufizimeve. Logu konfirmon për Citizens Channel se urdhrat e kryeministrit ligjërisht...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
310SubscribersSubscribe