Kopshti zoologjik i Tiranës pa kushte: Tre luanët transferohen në Holandë

0
Pasi qëndruan 8 muaj në Parkun Zoologjik të Tiranës tre luanët, Lenci, Bobi dhe Zhaku, po transferohen drejt Holandës për një kujdes më të vecantë dhe të specializuar. Citizens...

Njeriu mesatar në Evropë humb dy vjet të jetës së tij për shkak të...

0
Nga Zow Schlanger/Weforum.org Sipas një raporti të botuar në gazetën “European Heart “ne 12 mars, njeriu mesatar që jeton në Europë humb dy vite të jetës së tij për shkak...

Rikthehen fadromat tek Bregu i Lumit, përplasje mes banorëve dhe policisë

0
Në orën 6 të mëngjesit banorët e bregut të lumit janë zgjuar nga zhurmat e fadromave dhe kanë dalë jashtë banesave të tyre. Në zonën ku priten të shemben...

Çfarë po ndodh te Bregu i Lumit?

0
Prej dy ditësh familjet që jetojnë në zonën e njohur si Bregu i Lumit janë përballur me forcat policore, të cilët kërkojnë të shuajnë rezistencën e banorëve për prishjen...

Akses i (pa) kufizuar!

0
"Shumica e sporteleve në institucionet tona publike janë shumë të lartë dhe kjo jo vetëm që është një barrierë komunikimi por ti ndihesh dhe i fyer se duket sikur...

Indeksi i Shëndetit Konsumator 2018: Shqipëria e fundit në Europë për shërbimin shëndetësor

0
Nga 35 vendet e marra në vëzhgim në  Indeksin e Shëndetit Konsumator për vitin 2018 , Shqipëria rënditet e fundit. Kjo matje është realizuar nga instituti suedez “ Health Consumer Powerhouse”,...

Asambletë Universitare njoftojnë fillimin e grevës së pedagogëve

0
Asambleja e Personelit Akademik të Fakultetit të Shkencave Sociale (FSHS) ka vendosur sot të nisë grevën e pedagogëve. Ky vendim vjen pas skadimit të afatit një javor vendosur qeverisë...

Protesta të dhunshme shpërthejnë në Tunizi pasi gazetari i vuri flakën vetes

0
Autoritetet tuniziane arrestuan 18 persona gjatë protestave që shpërthyen pas vdekjes së një gazetari i cili i vuri vetes flakën në shenjë proteste për problemet ekonomike të kombit të...

Gjykata e Strasburgut dënon shembjen e shtëpisë së vetme të familjes bullgare

0
Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut vendosi se urdhri për të shkatërruar shtëpinë e vetme të një familjeje  përbën shkelje të së drejtës për jetë familjare. Një tjetër vendim...

Un Women: Rreth 38% e vajzave dhe grave shqiptare ngacmohen seksualisht

0
UN Women në një studim të fundit në lidhje me ngacmimet seksuale në Shqipëri në hapsirat publike, ka zbuluar se rreth 38 % e grave dhe vajzave ndihen të...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe