Bulqizë: Tre të arrestuar për vdekjen e 65 vjeçarit në Fabrikën e Pasurimit të...

0
Mesditën e së enjtes, një 65 vjeçar me iniciale M.K humbi jetën në Fabrikën e Pasurimit të Kromit në Bulqizë. Policia e Dibrës bëri sot me dije se 65 vjeçari...

“Rruga e gjatë drejt KEMP-it Epror”, qendërzimi i vlerësuesve në Tiranë sjell vonesa për...

0
“Jam mërzitur shumë. Si ti marr ilaçet? Unë marr pompat për azmën, antibiotikët për infeksionin. Si e shpjegon KEMP-i Epror këtë? “, tregon Urime Kipti për Citizens Channel. 51-vjeçarja nga...

“Pensionistët detyrohen të punojnë për të mbijetuar”

0
Aqif Mata dhe Naim Qyqja janë dy pensionistë që detyrohen të punojnë në mënyrë që të mbulojnë shpenzimet e përditshmërisë. Të dy kanë disa vite që kanë dalë në...

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca policore kanë shkuar në biznese,...

“Neverland”, doku-filmi që dëshmon trazirat e vitit 1997 përmes syve të fëmijëve

0
“Neverland” quhet doku-filmi italo-shqiptar realizuar në Lezhë, i cili flet rreth përjetimeve të adoleshentëve të vitit 1997, fill pasi shpërtheu kaosi dhe u hapën depot e armëve. Ai u...

Sulmi në Xhaminë e Tiranës si një kujtesë për harresën e të dënuarve me...

0
Para disa ditësh, Rudolf Nikolla qëlloi me thikë gjashtë besimtarë, ndërsa ata po kryenin aktin e lutjes në xhaminë “Dine Hoxha” pranë rrugës së Kavajës në Tiranë. Të plagosurit...

Durrës: “Streha për kafshët e harruar mes mbetjeve”

0
E vetmja strehë për qentë e braktisur në Durrës është e vendosur në Shkozet, përballë një fushe me mbeturina. “Ky problem ka nisur që në maj të 2020, përpara dy...

Monitorim: A po falimenton skema e pensioneve?

0
Skema e pensionit përballet me një sërë sfidash, si mosha e daljes në pension, vitet e kontributeve si dhe plakja e popullsisë dhe tkurrja e popullsisë në moshë pune. Një...

Taksistët në Shkodër protestojnë kundër taksive pa licencë: “Po na marrin bukën e fëmijëve”

0
Lulash Marashi, taksist prej 11 vitesh në Shkodër, protestoi sot së bashku me një grup taksistësh dhe kërkuan ndërhyrjen e policisë në bllokimin e aktivitetit të taksive informale. “Ata dalin...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe