Greva e minatorëve të Bulqizës hyn në ditën e tetë

0
Shqipëria është duke kaluar ditë të vështira nga ngjarja e rëndë që ndodhi më 26 nëntor, ku si pasojë e tërmetit humbën jetën 51 persona dhe u lënduan qindra...

Njeriu mesatar në Evropë humb dy vjet të jetës së tij për shkak të...

0
Nga Zow Schlanger/Weforum.org Sipas një raporti të botuar në gazetën “European Heart “ne 12 mars, njeriu mesatar që jeton në Europë humb dy vite të jetës së tij për shkak...

Juristi Marash Logu: “Urdhrat e kryeministrit ligjërisht nuk ekzistojnë dhe nuk sjellin asnjë pasojë”

0
Nisur nga urdhëresat e kryeministrit për mbylljen e fundjavave juristi Marash Logu shpjegon bazën ligjore të mbështetjes së këtyre kufizimeve. Logu konfirmon për Citizens Channel se urdhrat e kryeministrit ligjërisht...

Avokatët protestojnë para KLGJ-së kundër hartës së re gjyqësore

0
Avokatë nga i gjithë vendi, protestuan sot përpara Këshillit të Lartë Gjyqësor në kundërshtim të hartës së re gjyqësore. Protesta erdhi pas grevave të vazhdueshme që nisën në 14...
Nënë e bir duke lypur në qendër të Shkodrës. Foto: Elvis Nabolli Citizens Channel

Shteti i pafuqishëm për të larguar fëmijët e varfër nga rruga

0
Të zbathur, të veshur keq dhe me dorën shtrirë, herë duke lëshuar nën zë një lutje, e herë pa fjalë të zënë rrugën të bindur se ti e di se ç’po kërkojnë… Është kjo panorama e qendrës së qytetit të Shkodrës.

Dokumentari “Fluturat” rrëfen historitë e grave në kampet e internimit

0
“Ndjej shumë dhembje, ndjej shumë urrejtje për komunizmin dhe sot që është 30 e ca vjet demokraci ne dukemi sikur jemi si një gur shahu, akoma se gjejmë vendin...

Ekspozita “Synime” shpalos përmes artit marrëdhënien e grave me publiken dhe privaten

0
Sot është dita e fundit e ekspozitës “Synime”, e cila sjell dhjetëra vepra nga artiste gra të Shqipërisë dhe Kosovës të periudhave të ndryshme kohore. Pas një muaji në Galerinë...

Shtetet e Ballkanit Perëndimor vijojnë të shërbejnë si rrugë tranzit drejt Bashkimit Evropian për...

0
Shtetet e Ballkanit Perëndimor vijojnë të shërbejnë si rrugë tranzit drejt Bashkimit Evropian për emigrantët ilegalë Raporti i Shengen Visa tregon se në gjashtë muajt e fundit të këtij viti...

Tiranë: Banorët e Matit ngrenë padi ndaj institucioneve që dhanë leje për ndërtimin e...

0
Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë ka pritur sot kërkesë-padinë e nëntë banorëve të Matit, të cilët kërkojnë që të anulohen lejet për ndërtimin e HEC-eve në lumin...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe