Kopshti zoologjik i Tiranës pa kushte: Tre luanët transferohen në Holandë

0
Pasi qëndruan 8 muaj në Parkun Zoologjik të Tiranës tre luanët, Lenci, Bobi dhe Zhaku, po transferohen drejt Holandës për një kujdes më të vecantë dhe të specializuar. Citizens...

Çfarë po ndodh te Bregu i Lumit?

0
Prej dy ditësh familjet që jetojnë në zonën e njohur si Bregu i Lumit janë përballur me forcat policore, të cilët kërkojnë të shuajnë rezistencën e banorëve për prishjen...
Qendra e Hemofilise në QSUT. Citizens Channel

Hemofilikët, pesë muaj pa ‘faktorin e jetës’

1
Hemofilikët vuajnë nga mungesa e ilaçeve të rimbursuara. Ndërkohë shtohen rastet e fëmijëve hemofil, si pasojë e neglizhencës së prindërve për të bërë analizat në fazat e para të shtatzanisë
Tamam Albania. Citizens Channel

Të rinjtë ‘Tamam’

0
E shtuna dhe e diela për shumë të rinj kryeqytetas do të thotë pushim, udhëtime, aktivitete sportive ose party, pra mbi të gjitha dëfrimi i vetes. Por ka edhe nga ata të rinj që ndihen të plotësuar kur fundjavat e tyre ua dhurojnë të tjerëve, fëmijëve nga zona të varfra.

Protesta të dhunshme shpërthejnë në Tunizi pasi gazetari i vuri flakën vetes

0
Autoritetet tuniziane arrestuan 18 persona gjatë protestave që shpërthyen pas vdekjes së një gazetari i cili i vuri vetes flakën në shenjë proteste për problemet ekonomike të kombit të...

“Solidariteti” i punëtorëve të Call Center për kushte më të mira në punë

0
Call center-i është një sektor i cili prej vitesh lulëzon në Shqipëri. Aty janë të punësuar mbi 25 mijë persona, kryesisht të rinj por jo vetëm, sektor i cili...

Indeksi i Shëndetit Konsumator 2018: Shqipëria e fundit në Europë për shërbimin shëndetësor

0
Nga 35 vendet e marra në vëzhgim në  Indeksin e Shëndetit Konsumator për vitin 2018 , Shqipëria rënditet e fundit. Kjo matje është realizuar nga instituti suedez “ Health Consumer Powerhouse”,...

Mallkimi i Bulqizës

0
Bulqiza sërish u mbulua me mantelin e zi të vdekjes. Një 22 – vjeçar, në lule të rinisë humbi jetën teksa punonte në një nga galeritë e Minierës së...

Imazhet e vuajtjes mund të sjellin ndryshim, por a janë etike?

0
Në një seri fotografish provokuese, fëmijët e varfër në Indi u vendosën para tavolinave të zbukuruara dhe të mbuluara me ushqime të rreme. Një fotograf italian, Alessio Mamo, i...

Tradita ulet këmbëkryq në Tiranë

0
Artizanë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë prezantuan punimet e tyre për kryeqytetasit në një panair të organizuar nga Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe