AMA i tërheq vëmendjen Top Channel; Aktivistja Kuçi: “Nuk mund të bësh klikime mbi...

0
Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) ka konstatuar se emisioni i datës 4 janar, 2021 përcjellë në programin “Shqipëria Live” në Top Channel, ku jepet me zë dhe figurë dëshmia...

Punonjësit e “Call Center” fitojnë betejën kundër instalimit të kamerave në shtëpi

0
Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka rekomanduar të mos përdoren kamerat e vëzhgimit CCTV për operatorët e kompaninë call center “Teleperformance”, të cilët po zhvillojnë procesin e...

Ngjarjet kryesore që shënjuan vitin 2020 në Shqipëri

0
Bota kishte 11 vite që nuk përjetonte një epidemi shëndetësore globale, që nga pandemia e fundit e H1N1 në 2009. Me 30 janar 2020, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)...

Në kërkim të një parkimi në Tiranë, falas vetëm për 1 përqind të shoferëve

0
Autor: Denis Tahiri | Qendra Shqiptare për Gazetari Cilësore Në Tiranë, mesatarisht çdo ditë, qarkullojnë rreth 120 mijë automjete. I njohur si qyteti me trafikun më të rënduar në vend,...

Të burgosur për herë të dytë – Pandemia kufizon lirinë e të dënuarve në burgje

0
“Përpara pandemisë e përqafoja djalin, gjithë këto muaj shihemi vetëm online përmes ekranit të kompjuterit”,- u shpreh 58 vjeçarja N. Sh për të birin, i cili po qëndron nën...

Policia shkeli të drejtat e njeriut gjatë shoqërimeve në protestat për vrasjen e Klodian...

0
Vrasja e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një punonjës policie për shkak të thyerjes së orarit të kufizimit të lëvizjes u shoqëruar me 6 ditë protestë e trazira në...

“Drejtësi për Klodianin”, Tirana përfshihet nga protestat pas vrasjes së të riut nga policia

0
Mes thirrjesh “Unë jam Klodiani” dhe “Drejtësi për Klodianin” qindra qytetarë protestuan pasditen e së mërkurës në sheshin përpara Ministrisë së Brendshme. Protesta erdhi si reagim ndaj vrasjes së të...

Reagime: Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, ngre shqetësime për përdorim të tepruar të forcës

0
Drejtoria e Policisë Tiranë raportoi ditën e sotme vdekjen e 25-vjeçarit K.R, i cili është qëlluar me armë zjarri nga një punonjës policie. Sipas deklaratës, i riu është konstatuar...

Dy të moshuar në Dibër gjobiten me 10 milionë lekë, si organizatorë të protestës...

0
Policia e Dibrës ka gjobitur me nga 5 milionë lekë të reja dy organizatorët e protestës kundër ndërtimit të Hecit të Skavicës, konkretisht Nazmi Drizi, kryetari i shoqatës “Drini...

BIRN Albania paditet për investigimin mbi inceneratorët, Voko: “Padia ka për qëllim të frikësojë...

0
Biznesmeni Mirel Mërtiri ka ngritur një padi ndaj BIRN Albania pas publikimit të një investigimi mbi lidhjet e tij me koncesionet e inceneratorëve. Mertiri pretendon se artikulli që hedh dritë...

RRJETET SOCIALE

8,300FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
147SubscribersSubscribe