Qytetarët protestë para Bashkisë; kërkojnë që të mos vriten kafshët

0
Aktivistë dhe qytetarë u mblodhën sot para institucioneve për të ngritur zërin kundra qasjes që ato kanë në trajtimin e kafshëve të pastrehuara.  Ata i drejtuan gishtin praktikave institucionale...

Studimi: Flota e vjetër prej 305 autobusësh, ndër ndotësit kryesorë të ajrit në kryeqytet

0
Sipas të dhënave  të publikuara në Raportin Vjetor të Qeverisjes Lokale në Ballkanin Perëndimor, flota e vjetëruar e autobusëve të Tiranës është ndër shkaktarët kryesorë të ndotjes së ajrit...

KShM: Qeveria po “përdor” tërmetin për të censuruar mediat online

0
Këshilli Shqiptar i Medias (KShM), përmes një deklarate ka shprehur shqetësim rreth tre veprimeve të qeverisë ndaj mediave online, pas raportimeve për tërmetin e 26 nëntorit. Fillimisht KShM e cilëson...

Pas Poçemit edhe naftëtarët e Ballshit hyjnë në grevë për pagat e prapambetura

0
"Nga ky moment u bëj me dije të gjithë punonjësve të rafinerisë, do ndërmarrim aktin ekstrem, duke përkrahur shokët tanë të Poçemit dhe ne vendosim sot, hyrjen në një...
Qen rruge në Tiranë. Citzens Channel

Video e Sharrës, si vriten dhe hidhen në plehra qentë endacakë të Tiranës

0
Viola Kusi, gruaja e cila postoi në rrjetet sociale videon që tregonte qen endacakë të vrarë dhe të hedhur në mbeturinat e Sharrës, rrëfen për Citizens Channel se si zbuluan atë që ajo e quan masakër.
Tarifat e telefonisë celulare në Shqipëri. Vodafone. Citizens Channel

Shteti i pafuqishëm përballë kompanive celulare, ndërsa kostot bien mbi qytetarët

1
Kompanitë celulare kanë shmangur rekomandimet e dhëna nga AKEP, duke bërë që të zbatohen praktika jo-konkuruese dhe diskriminuese për konsumatorët. Lëvizjet e fundit të çmimeve nuk kanë ardhur si rezultat i ofrimit të një shërbimi më të mirë për klientët.

Protesta e fermerëve zhvendoset para ministrisë: “Kërkojmë djersën tonë, asgjë më tepër”

0
Protesta e fermerëve të rrethit të Mallakastrës, Fierit dhe Lushnjës u zhvendos sot para Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Në vazhdimësi të protestave të njëpasnjëshme, fermerët kanë vendosur...

Organizatat e shoqërisë civile i bëjnë thirrje qeverisë të tërheqë dy projektligjet e “Paketës...

0
15 organizata për median dhe të drejtat e njeriut, publikuan sot një deklarate ku kundërshtuan dy projektligjet e qeverisë për median, duke i konsideruar ato si cënim të lirisë...

Studim: Institucionet publike ende larg nga respektimi i të drejtës për informim

0
"E drejta e informimit 2019" ishte raporti i prezantuar sot nga Qendra Res Publika ku u pasqyruan të dhënat nga monitorimi i zbatimit të ligjit "Për të drejtën e...

Boshatisja e qytetit dhe mungesa e lehtësirave fiskale po i çon drejt falimentit bizneset...

0
Autore: Mila Ballhysa | Citizens Channel  Në një kohë kur nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 kanë kaluar gati 2 muaj, koha në plazhin e Durrësit është ndalur në atë...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe