Mat: Digjen për të dytën herë makineritë e firmës që po ndërton HEC-et, shoqërohen...

0
Tre banorë të Matit janë shoqëruar dje në komisariatin e Burrelit, pasi për së dyti herë janë djegur makineritë e punimeve afër çadrës së rezistencës. Kjo çadër është ngritur...

Minatorët e Bulqizës vijojnë punën në galeri, pavarësisht rrezikut të COVID-19

0
Minatorët e Bulqizës vijojnë procesin normal të punës edhe pse prej disa ditësh në Shqipëri janë shfaqur rastet e para të të prekurve nga COVID-19. Në total, numri i...

Pas protestës, punëtorët e fasonerisë do të qëndrojnë në shtëpi pa të drejtë page

0
Punëtoret e fasonerisë “Albaco Shoes” kanë protestuar sot dhe kanë refuzuar të vijojnë procesin e punës. Pas protestës së organizuar spontanisht nga punëtorët, është pezulluar puna deri në një...

“Call center”: Të frikësuar nga COVID-19, operatorët kërkojnë të punojnë në shtëpi

0
Na datën nëntë mars, në Shqipëri u identifikuan dy rastet e para të personave të prekur nga COVID-19. Pas testimeve të kryera, tashmë numri i të prekurve nga ky...

Protestë para Bashkisë Mat: “Futja e ujit në tuba do të shterojë natyrën dhe...

0
Banorë të Matit dhe të rretheve të tjera u mblodhën dje para bashkisë Mat për kundërshtuar edhe një herë hidrocentralet e miratuara në lumin Flim dhe Urakë. Ata i...

Organizatat e shoqërisë civile: “Paketa ‘ANTI-KÇK’ cenon të drejtat dhe liritë themelore të njeriut”

0
Akti normativ nr 1, "Masat parandaluese në kuadër të forcimit të luftës kundër terrorizmit, krimit të organizuar, krimeve të rënda dhe konsolidimit të rendit dhe sigurisë publike", njohur ndryshe...

Teatri Kombëtar si dëshmi e mohimit të së drejtës për informim nga Bashkia Tiranë

0
Që prej shtatorit të vitit 2019, kur u mbyll tenderi për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, Bashkia e Tiranës nuk dha asnjë informacion për transparencën e kësaj procedure. Pesë...

Letër institucioneve ndërkombëtare: “Demokracia dhe liria e shprehjes është nën sulm”

0
Një muaj më parë, aktivistët Flori Haçkaj dhe Besa Sharrah, i janë drejtuar me një letër-ankesë institucioneve ndërkombëtare, përfshirë edhe Zyrës së Komisionerit për Zgjerim në Bashkimin Evropian, lidhur...

“Babi, mos e vrit mamin!”; apel publik kundër dhunës me bazë gjinore

0
Muret e Tiranës i kanë shërbyer vajzës më pseudonimin Shota si hapësirë për të dhënë mesazhe kundër dhunës me bazë gjinore. “Babi, mos  e vrit mamin!” ishte fjalia e...

Abuzimi me udhëtarët në linjën detare Durrës-Bari dhe mungesa e një vendi ankimi!

0
Autor: A. Velo | Citizens Channel | Durrës Duhet të jesh shumë i vëmendshëm kur blen një biletë udhëtimi me traget, sidomos në linjën Durrës-Bari. Edhe pse në biletën e...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe