A do të ketë hidrocentrale në Valbonë? Sot gjykata jep vendimin (Video)

0
Gjykata Administrative e Shkallës së Parë në Tiranë do japë sot (3.11) vendimin për ndërtimin e HEC-ve në Valbonë. Kërkesa e 27 banorëve të Luginës së Valbonës dhe Shoqatës...

Dëmshpërblimi në rast aksidentesh, projektligji i ri favorizon kompanitë e sigurimit

0
Një projektligj i ri që pritet të hyjë në fuqi së shpejti, do të ulë ndjeshëm kostot e dëmshpërblimit për të dëmtuarit dhe për familjarët e viktimave të aksidenteve rrugore.

Fëmijët e ‘këqinj’ / Policia: Çdo do ditë shoqërojmë të mitur në komisariate

0
Të miturit janë kthyer në shqetësim për policinë e shtetit e veçanërisht atë të kryeqytetit. Nga statistikat rezulton se çdo ditë shoqërohen në komisariate, 2-3 të mitur të përfshirë...

Shtohet numri i divorceve: shkak Facebook-u dhe Instagram-i

0
Me një mesatare prej 4 divorcesh në ditë brenda harkut kohor të 230 ditëve, kryeqyteti  vijon të mbetet problematik përsa i përket numrit të lartë të zgjidhjeve të martesave.

Banorët rojtarë të pyllit në Bulqizë ‘fitojnë’ ndaj aferave privat-shtet, por sa do...

0
Banorët e tri fshatrave në Bulqizë prej disa vitesh janë duke rezistuar ndaj përpjekjeve të dy firmave private për të prerë pyllin. Ankesat e tyre në institucionet shtetërore kanë rënë në vesh të shurdhët, ndërkohë që firmat kanë gjetur rrugë të reja për të hyrë në pyll.
Citizens Channel Albania Tirana Aksidente

Portat që marrin jetë njerëzish

0
Tragjedia e pak ditëve më parë ku një 6-vjeçar në Dibër humbi jetën duke luajtur me portën e hekurit, duket se nuk është e para por as edhe e fundit nëse nuk merren masa për shmangien e kësaj problematike të shtrirë në vite.

Shqiptarët ‘të uritur’ për kokainë dhe kanabis

0
Nga Albert Spahiu dhe Ledina Loga* D., shofer autobusi, po transportonte një grup gazetarësh drejt fshatit Shëngjergj të Tiranës, vetëm 40 kilometra larg qendrës së kryeqytetit. Para se të bëhej...
Citizens Channel

Tre familje prej 28-të ditësh në rrugë në kërkim të drejtësisë

0
Dion Meshahu festoi ditëlindjen e tij të gjashtë në trotuar. Të afërmit i blenë një tortë në pastiçerinë përballë Prokurorisë së Tiranës dhe aty në rrugë i uruan "edhe...
Lugina e Valbones. mosmaprekvalbonen. Citizens Channel

HEC-et / Shkatërruesit e biodiversitetit të lumenjve, nuk duhet të shihen si burimi i...

0
Nga Prof.Aleko Miho/Burimet tona natyrore janë 'jetime', çdo ditë të ekspozuara ndaj rrezikut prej shfrytëzimit të etur! Kjo është arsyeja që qeveritë e fundit gjatë periudhës 2005-2017 kanë dhënë leje për të ndërtuar më shumë se 500 HEC-e, një pjesë e mirë e tyre brenda Zonave të Mbrojtura.

‘Të burgosur’ dhe të diskriminuar, jeta e personave me aftësi të kufizuara në Fier

0
Nga Gëzim Hoxha/ Luftë me sëmundjet, diskriminim nga shoqëria, shërbime që mungojnë dhe papunësia, këto janë ‘buka’ e përditëshme e mijra personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri. Citizens Channel sjell disa momente nga jeta e tyre e vështirë në qytetin e Fierit.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
423SubscribersSubscribe