Ujesjellesi i Tiranes ka paguar kompanite per pune te pakryera. Citizens Channel

Raporti i KLSH/Ujësjellësi Tiranë pagoi 1 mln € për punë të pakryera

0
Raporti i KLSH/Ujësjellësi i Tiranës ka paguar rreth 1 milion euro për punë të pakryera, ndërkohë furnizimi me ujë 24 orë është ende ëndërr për kryeqytetasit.
Projketi Divjaka Resort - Citizens Channel

Ekspertët e mjedisit kundër ndërtimit të Divjaka Resort

0
Të ndërtosh brenda një parku kombëtar ndalohet me ligj, por kjo nuk e ka stepur aspak kompaninë Mabetex të paraqesë një projekt për ndërtimin e një resorti turistik në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta.
Fabrikë mishi në Brazil. Siguria ushqimore. Citizens Channel

Mishi brazilian përdoret si lëndë e parë nga sallameritë shqiptare

0
Punishtja që falsifikonte produkte ushqimore vendase e të huaja, mishi brazilian dhe perimet me hormone janë kthyer në shqetësimin kryesor të konsumatorëve shqiptarë, të cilët ndihen të pasigurtë për çka konsumojnë.
Raporti: Adoleshentët shqiptarë duhan, alkool dhe seks që 15 vjeç - Citizens Channel

Adoleshentët shqiptarë / Duhan, alkool dhe seks që 15 vjeç

0
Duhan, alkool, mariuanë dhe seks. Kjo është jeta e çmendur e atyre që sapo kanë prekur adoleshencën në vendin tonë...
Lumi Vjosë. Gupimi Të mbrojmë lumenjtë. Albania - Citizens Channel

Alarmi i ambientalistëve: Ndalni HEC-et, po shkatërrohen lumenjtë e Shqipërisë

0
Hidrocentralet dëmtojnë mjedisin në mënyrë të pakthyeshme dhe janë burim konfliktesh, prandaj organizatat mjedisore përsëritin kërkesën për një moratorium 3 vjeçar të zhvillimit dhe zbatimit të projekteve të HEC-ve në të gjithë territorin e Shqipërisë.
Bora Mema, Levizja per Univeristetin. Citizens Channel

Studentët e dënuar: Jemi të pafajshëm, do të apelojmë vendimin (Video)

0
Nën akuzën e goditjes për shkak të detyrës dhe kundërshtimit të forcave të rendit, Gjykata e Tiranës të hënën më 20 mars, dënoi me 2 muaj burg tetë studentë të cilët më 2 nëntor 2015 goditën me vezë kryeministrin Edi Rama.
Heqja e te drejtes se prindërimit

Dramë shqiptare/ E nxirrte fëmijën për të lypur, gjykata i heq të drejtën e...

0
Gjykata e Tiranës ka dhënë një vendim të rrallë duke i hequr të drejtën e prindërimit një babai pas provave të policisë se ai nxirrte djalin e tij për të lypur dhe dhunonte gruan.

Arsyet e dështimit të administrimit të pallateve

1
Banorët e pallatave i shmangen detyrimit për të paguar tarifën mujore, ndërkohë që administratorët e kanë të pamundur t’i detyrojnë të paguajnë.
Martesat ne moshe te hershme Citizens Channel

Mijëra martesa nën 18 vjeç / Gjykata i jep “Ok” se ngelin shtatzanë

0
Martesat në moshë të hershme vazhdojnë të jenë një plagë e shoqërisë shqiptare. Edhe gjykatat e kanë të pamundur të ndalojnë këtë fenomen që shkel të drejtat e fëmijëve.
Mbetjet spitalore hidhen në koshat publikë. Citizens Channel. Spitali i Traumes

Mbetjet spitalore të rrezikshme mbushin koshat e mbeturinave në zona urbane

0
Subjektet prodhuese të mbetjeve spitalore të rrezikshme në Tiranë vazhdojnë të hedhin këto mbetje në koshat e mbeturinave në zona urbane. Shqetësimi është ngritur nga kompanitë e pastrimit të kryeqytetit.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
422SubscribersSubscribe