Martesat ne moshe te hershme Citizens Channel

Mijëra martesa nën 18 vjeç / Gjykata i jep “Ok” se ngelin shtatzanë

0
Martesat në moshë të hershme vazhdojnë të jenë një plagë e shoqërisë shqiptare. Edhe gjykatat e kanë të pamundur të ndalojnë këtë fenomen që shkel të drejtat e fëmijëve.
Mbetjet spitalore hidhen në koshat publikë. Citizens Channel. Spitali i Traumes

Mbetjet spitalore të rrezikshme mbushin koshat e mbeturinave në zona urbane

0
Subjektet prodhuese të mbetjeve spitalore të rrezikshme në Tiranë vazhdojnë të hedhin këto mbetje në koshat e mbeturinave në zona urbane. Shqetësimi është ngritur nga kompanitë e pastrimit të kryeqytetit.
Banoret e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë. Do te protestojne para Ministrise se Energjitikes

Maratonomakët e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë (Video)

0
Dhjetra banorë të fshatit Zharrës të nisur në këmbë tre ditë më parë, kanë mbërritur mesditën e së shtunës në Tiranë për të vazhduar protestën e tyre.

Personat me aftësi të kufizuara, të dënuar nga infrastruktura diskriminuese

0
Në Shqipëri ka rreth 164 mijë persona me aftësi të kufizuara, por ata i shohim shumë pak ne jetën e përditshme për shkak të infrastrukturës diskriminuese.
Semundja e diabetit ne Shqiperi. Jane trefishuar vdekjet.

Shqipëria pa strategji kundër diabetit

0
Vdekjet që vijnë si pasojë e aksidenteve janë gjithnjë në qendër të vëmendjes së opinionit publik, por pothujase asnjëherë vdekjet që vijnë si pasojë e sëmundjes së diabetit. Numri i të prekurve nga diabeti rritet nga viti në vit, ndërkohë që mungojnë strategjitë për ta luftuar.
Femije duke lypyr ne rruget e Tiranes.

Sokol, rritu e mos lejo të të përdorin!

0
Pjesëmarrja masive e qytetarëve në protestën e së shtunës tregoi edhe njëherë fuqinë e turmave. Por nëse kjo fuqi përdoret thjesht për t’i dhuruar frerët e pushtetit partisë së radhës, qytetarët do të mbeten viktima të fuqisë së tyre.
Mjekim i pakujdesshem - Interpretim i gabuar i ekos

Fëmija lind me një krah, padi mjekut që interpretoi gabim ekon

0
Pritja prej nëntë muajsh për ardhjen në jetë të një fëmije mund të kthehet në tronditje për prindërit kur mjekët nuk lexojnë si duhet ekot dhe fëmija lind me probleme.
Mjekim i gabuar në spitalet shqiptare

Kur vdekja apo gjymtimi vijnë nga mjekimi i gabuar

0
Mjekimet e gabuara nga mjekë shqiptarë dhe të huaj në spitalet publikë e privatë kanë shkaktuar viktima ose kanë lënë pacientë të gjymtuar për jetë. Citizens Channel sjell rastin më të fundit ku një qytetare ka paditur mjekun e një spitali privat për mjekim të gabuar.

Lex Ferenda shpjegon ndryshimet që pëson pushteti gjyqësor pas reformës në drejtësi

0
Reforma në drejtësi është një ndër fjalët që shqiptarët kanë dëgjuar më së shumti në media në dy vitet e fundit, por duke qenë se çdo debat për këtë temë politizohet, se çfarë do të ndryshojë vërtet ka shumë pak informacion. Organizata e juristëve të rinj Lex Ferenda shpjegon të gjitha ndryshimet.

Sa na kushton një padi në gjykatë?

1
Sa herë që na shkelet një e drejtë ose duam të zgjidhim një konflikt, ideja e parë që na shkon ndërmend është gjykata. Edhe pse besimi i tek gjyqësori është i ulët, sërish dyert e këtyre institucioneve mbeten zgjidhja më e përshtatshme.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
423SubscribersSubscribe