OSHC thirrje Këshillit Bashkiak: “Gjobat ndaj lëmoshës dhe ambulantëve janë shkelje e të drejtave...

0
Një grup organizatash të shoqërisë civile i janë drejtuar sot Këshillit Bashkiak të Tiranës me një letër të hapur. Reagimi vjen si pasojë e një projektvendimi që parashikon gjoba...

Un Women: Rreth 38% e vajzave dhe grave shqiptare ngacmohen seksualisht

0
UN Women në një studim të fundit në lidhje me ngacmimet seksuale në Shqipëri në hapsirat publike, ka zbuluar se rreth 38 % e grave dhe vajzave ndihen të...

Liria e medias, në katër ditë dy gazetarë të kërcënuar me armë

0
Vetëm pak ditë pas breshërisë së plumbave mbi banesën e prindërve të Klodiana Lalës është kërcënuar edhe gazetari i Report Tv, Julian Shota. Mëngjesin e sotëm ai ka shkuar...

Freedom House: Liria e shtypit në gjendjen më të keqe

0
Në të gjithë botën liria e shtypit është bërë më pak efektive. Bazuar në pikët e mbledhura nga “Freedom House” e cila është një organizatë e pavarur e përqëndruar...
Martesat ne moshe te hershme Citizens Channel

Mijëra martesa nën 18 vjeç / Gjykata i jep “Ok” se ngelin shtatzanë

0
Martesat në moshë të hershme vazhdojnë të jenë një plagë e shoqërisë shqiptare. Edhe gjykatat e kanë të pamundur të ndalojnë këtë fenomen që shkel të drejtat e fëmijëve.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe