Protesta: Aktivistët i japin bashkisë Tiranë çmimin “Dhunuesi i vitit për të varfërit”

0
Aktivistë dhe pjesëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian janë mbledhur sot para Bashkisë Tiranë për të dënuar dhunën e ushtruar nga policia bashkiake ndaj një ricikluesi në zonën e...

Parada e Krenarisë LGBTI vazhdon, por kësaj here online

0
Prej vitit 2012 muaji maj ka mobilizuar komunitetin LGBTI në Shqipëri për parakalimin kundër diskriminimit, duke bërë bashkë në një marshim personat lesbikë, gej, biseksulaë, transeksualë dhe interseks. Edhe pse...

Raporti Botëror i Shprehjes: Shqipëria shënon përkeqësim në lirinë e medias

0
Article 19 ka publikuar “Raportin Botëror të Shprehjes 2021”, një raport vjetor që ofron të dhëna rreth lirisë së medias dhe shprehjes në të gjithë botën. Shqipëria ka pësuar përkeqësim...

“Ëndrrat e refugjateve afganë, mes Shqipërisë dhe perëndimit”

0
“Dita e refugjatëve me kujton dhimbjen e të qenit një emigrant pa kombësi, ditën që unë u largova nga shteti im nën dhunë dhe frikë, ditën që shteti im...

Policia tenton të arrestojë aktivisten e Aleancës për Teatrin pas një statusi në Facebook

0
Menjëherë pasi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit (AMT) mbylli protestën e përditshme, policia tentoi të ndalonte aktivisten Adriana Kalaja, e cila ishte duke udhëtuar me automjetin e saj privat....

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe