Konventa e Bernës kërkon pezullimin e punimeve për Aeroportin e Vlorës

0
Konventa e Bernës, (e njohur gjithashtu si Konventa për Ruajtjen e Jetës së Egër të Evropës) i ka kërkuar autoriteteve shqiptare pezullimin e punimeve për ndërtimin e aeroportit të...

KLSH: Spitali i Traumës pa morg dhe me ilaçe të skaduara

0
Spitali Universitar i Traumës (SUT) nuk ka ambient dhe nuk është i pajisur me frigorifer – morg për të bërë administrimin e trupave të pacientëve që ndërrojnë jetë në...

“Përvijime të Kamzës”: Zanafilla e krijimit të Bathores përmes një shtegu fotografik

0
Trokitja e lehtë në derën e jashtme të avllisë nuk i tërhoqi vëmendjen Fatmirit, ndërsa thirrjes ‘a ka njeri?’ iu gjegj me zë të lartë. E ndërsa na mirëpret brenda...

Taksistët në Shkodër protestojnë kundër taksive pa licencë: “Po na marrin bukën e fëmijëve”

0
Lulash Marashi, taksist prej 11 vitesh në Shkodër, protestoi sot së bashku me një grup taksistësh dhe kërkuan ndërhyrjen e policisë në bllokimin e aktivitetit të taksive informale. “Ata dalin...

Rrëfime: Parada e Krenarisë në Serbi bashkon aktivistët e Ballkanit

0
Umutsu Risvanli nga Stambolli rikthehet për herë të dytë në Paradën e Krenarisë së Beograd, edhe pse situata e vjetshme i ka lënë shije të hidhur. “Është pak ndjesi e...

Analizë: Taksa e re mbi pronën do të rëndojë tek qytetarët më të varfër

0
Qeveria ka përgatitur një projektligj “Për taksën mbi pasurinë e paluajtshme” që do të ndikojë tek të gjithë qytetarët kanë në pronësi banesa. Të përjashtuarit e vetëm nga kjo taksë...

Motorristët mbeten të pambrojtur përballë rreziqeve në punë

0
Motoristët e sektorit të shpërndarjes, të njohur “delivery”, përballen me një rrezik të lartë të aksidenteve në rrugë. Por të dhënat tregojnë se vetëm një numër i vogël i...

“Jeta pranë guroreve”, në Zall-Herr banorët protestojnë kundër ndotjes dhe mungesës së rrugëve

Shtëpia e Bashkim Lamit nga fshati Herraj në Zall-Herr është vetëm pak metra larg guroreve. Ai ndan shqetësimin e zhumës dhe ndotjes thuajse çdo ditë të javës. “Gjashtë ditë të...

“Mosha e tretë në kufijtë e varfërisë”, rritet numri i të moshuarve që nuk...

0
Numri i të moshuarve që marrin pension të pjesshëm u rrit ndjeshëm gjatë vitit 2022. Të dhënat nga Instituti i Sigurimeve Shoqërore tregojnë se rreth 48% e pensionistëve në...

Tropojë: 320 banorë kallëzojnë në SPAK kreun e Bashkisë, Policinë dhe të afërmit e...

0
320 banorë të Tropojës kallëzuan në SPAK kryetarin e bashkisë Rexhë Byberi, të afërmin e tij Avni Byberin i cili është drejtues i firmës “Byberi Shpk” dhe shefin e...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
638SubscribersSubscribe