Bora Mema, Levizja per Univeristetin. Citizens Channel

Studentët e dënuar: Jemi të pafajshëm, do të apelojmë vendimin (Video)

0
Nën akuzën e goditjes për shkak të detyrës dhe kundërshtimit të forcave të rendit, Gjykata e Tiranës të hënën më 20 mars, dënoi me 2 muaj burg tetë studentë të cilët më 2 nëntor 2015 goditën me vezë kryeministrin Edi Rama.
Heqja e te drejtes se prindërimit

Dramë shqiptare/ E nxirrte fëmijën për të lypur, gjykata i heq të drejtën e...

Gjykata e Tiranës ka dhënë një vendim të rrallë duke i hequr të drejtën e prindërimit një babai pas provave të policisë se ai nxirrte djalin e tij për të lypur dhe dhunonte gruan.

Arsyet e dështimit të administrimit të pallateve

1
Banorët e pallatave i shmangen detyrimit për të paguar tarifën mujore, ndërkohë që administratorët e kanë të pamundur t’i detyrojnë të paguajnë.
Martesat ne moshe te hershme Citizens Channel

Mijëra martesa nën 18 vjeç / Gjykata i jep “Ok” se ngelin shtatzanë

Martesat në moshë të hershme vazhdojnë të jenë një plagë e shoqërisë shqiptare. Edhe gjykatat e kanë të pamundur të ndalojnë këtë fenomen që shkel të drejtat e fëmijëve.
Anil Kruti Citizens Channel veshtiresite e sakrificat e rritjes se nje femije me autizem

Gra që na frymëzojne/ Lufta e fituar e Anilës

0
Dita Ndërkombëtare e Gruas është më shumë se lule dhe dhurata. Është falenderim, respekt dhe përulje ndaj të gjitha atyre grave që nuk dorëzohen asnjëherë pavarësisht vështirësive që i përball jeta.
Roza Ndresa, 7 marsi festa e mesuesit. Citizens Channel

Të gjithë të dashuruar pas mësuese Rozës…

0
Heronjtë e vërtetë nuk kanë fuqi të mbinatyrshme. Ata janë njerëz të thjeshtë që janë çdo ditë mes nesh dhe na frymëzojnë me veprimet e tyre, ashtu si mësuese Roza.
Mbetjet spitalore hidhen në koshat publikë. Citizens Channel. Spitali i Traumes

Mbetjet spitalore të rrezikshme mbushin koshat e mbeturinave në zona urbane

Subjektet prodhuese të mbetjeve spitalore të rrezikshme në Tiranë vazhdojnë të hedhin këto mbetje në koshat e mbeturinave në zona urbane. Shqetësimi është ngritur nga kompanitë e pastrimit të kryeqytetit.
Banoret e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë. Do te protestojne para Ministrise se Energjitikes

Maratonomakët e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë (Video)

0
Dhjetra banorë të fshatit Zharrës të nisur në këmbë tre ditë më parë, kanë mbërritur mesditën e së shtunës në Tiranë për të vazhduar protestën e tyre.

Personat me aftësi të kufizuara, të dënuar nga infrastruktura diskriminuese

0
Në Shqipëri ka rreth 164 mijë persona me aftësi të kufizuara, por ata i shohim shumë pak ne jetën e përditshme për shkak të infrastrukturës diskriminuese.
Semundja e diabetit ne Shqiperi. Jane trefishuar vdekjet.

Shqipëria pa strategji kundër diabetit

0
Vdekjet që vijnë si pasojë e aksidenteve janë gjithnjë në qendër të vëmendjes së opinionit publik, por pothujase asnjëherë vdekjet që vijnë si pasojë e sëmundjes së diabetit. Numri i të prekurve nga diabeti rritet nga viti në vit, ndërkohë që mungojnë strategjitë për ta luftuar.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe