3.5 milionë euro për “klasa inteligjente”, sot mësimi online zhvillohet përmes “Whatsapp”

0
Në shtator 2015, gjatë një vizite në gjimnazin “Sami Frashëri” për ditën e parë të shkollës, Kryeministri Rama shfaqte ambicien për ta shtrirë projektin e klasave dixhitale në të...

Një shtrat prej kartoni…

0
Pak rëndësi ka nëse është dita më e nxehtë e verës ose dita më e ftohtë e dimrit, Petrit Kupit i duhet të qëndrojë jashtë. Ai është 85 vjeç me...

Nën zgjedhën e patriarkatit; vajzat dhe gratë shqiptare privohen nga liria

0
“Zonja, sot e tre-katër vite rri në kasolle, pa drita, pa ujë, ngjitur me shtëpinë e ish-bashkëshortit. Ajo mban një dhomë, nuk e lëshon, nuk ka shanse ta lëshojë,...

Protesta e qytetarëve kundra HEC-eve; “Lumenjtë do t’i mbrojmë me jetët tona”

0
Protesta "Jo HEC-e në lumenjtë tanë" e organizuar nga EcoAlbania u zhvillua sot tek Kryeministria. Në protestë ishin të pranishëm komunitete të qyteteve të ndryshme të Shqipërisë, të cilët...

Daniel, aventurieri amerikan i “ngecur” në Ksamil për shkak të koronavirusit

0
Prej dy javësh tashmë, Shqipëria është prekur nga virusi Covid-19. Për të ulur përhapjen e virusit Qeveria shqiptare ka ndërmarrë një sërë masash, ndër to edhe mbylljen e kufijve...

Rrëfime: Refugjatët dhe COVID-19, mes kushteve të vështira dhe pamundësisë për të lëvizur

1
“Nga Shqipëria në Malin e Zi, Bosnje Hercegovinë, Kroaci, Slloveni dhe si pikësynim përfundimtar Italia, ose Gjermania”,  ky është itinerari i sirianit Amer Asani, i njëjtë me atë që...

Shtyhet seanca gjyqësore për gjobën 12 milion lekë të Laureta Nikollit, shkak mungesa e...

0
Sot, në orën 10:30 në Gjykatën Administrative në Tiranë u mbajt seanca e parë përgatitore ndaj banores së lagjes "5 Maji" Laureta Nikolli, e cila është gjobitur me një...

Bulqizë, një tjetër minator pushohet nga puna: “Ju po hakmerreni ndaj veprimtarisë sindikale”

0
Ditën e sotme , një tjetër minator i Bulqizës është pushuar nga puna. Behar Gjimi, njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit Sindikal të Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës,...

“Mjerimi s’don mshirë. Por don vetëm të drejt”

0
Në këto temperatura të ulëta dimri askush nuk do të do të kalonte natën jashtë, por ka nga ata janë të detyruar sepse nuk kanë një çati mbi kokë. Citizens Channel sjell historitë e dy prej tyre.

Aktivistja Alida Karakushi: “Në një mjedis kaq të kapur duhet reaguar e duhet folur...

0
Prej sa vitesh jeni aktiviste ne shoqërinë civile? Mendoj se kam thuajse 12 vite si aktiviste e shoqërisë civile nëse e konsiderojmë aktivizmin si dalje përtej kornizës tënde individuale...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe