Arjola Dedaj, kampionia e verbër me medalje ari

0
Disa njerëz nuk dorëzohen kurrë. As përpara fatit. E tillë është edhe 35-vjeçarja shqiptare me pasaportë italiane, Arjola Dedaj, atletja e verbër e cila pak ditë më parë hipi në majën e podiumit gjatë Lojërave Botërore Paraolimpike në Londër.
Moter Michaela Kubickova Citizens Channel

Murgesha çeke Michaela: Unë jam shqiptare, mua më takon ta ndërtoj Shqipërinë time.

0
A ju kujtohet murgesha çeke Michaela Kubickova që deklaroi se “Vrasja nuk ka komb”? Ajo nuk e ka braktisur Shqipërinë madje fton edhe sot bashkatdhetarët e saj nga Çekia...
Aleksandra Panganika - Citizens Channel

Aleksandra Panganika – Dashuri me gjuhën e shenjave

0
Të takosh të rinj shqiptarë që të frymëzojnë, po bëhet gjithmonë e më e rrallë. Dhe më të rrallë akoma janë ata që mendojnë më shumë për të tjerët sesa për veten. Prandaj takimi me ta është fatlum, i veçantë dhe që ndodh një herë në kushedi sa kohë.
Ertina Durma, NATO YOUTH SUMMIT 2017. Citizens Channel

Ertina Dyrma, 26-vjeçarja që braktisi Londrën për Elbasanin

2
Nëse për pjesën më të madhe të të rinjve shqiptarë Tirana është "toka e premtuar", ky nuk është rasti i Ertina Dyrmas, 26- vjeçarja nga Elbasani, që ka braktisur Londrën për të jetuar në qytetin e saj të lindjes.
Heqja e te drejtes se prindërimit

Dramë shqiptare/ E nxirrte fëmijën për të lypur, gjykata i heq të drejtën e...

0
Gjykata e Tiranës ka dhënë një vendim të rrallë duke i hequr të drejtën e prindërimit një babai pas provave të policisë se ai nxirrte djalin e tij për të lypur dhe dhunonte gruan.
Anil Kruti Citizens Channel veshtiresite e sakrificat e rritjes se nje femije me autizem

Gra që na frymëzojne/ Lufta e fituar e Anilës

0
Dita Ndërkombëtare e Gruas është më shumë se lule dhe dhurata. Është falenderim, respekt dhe përulje ndaj të gjitha atyre grave që nuk dorëzohen asnjëherë pavarësisht vështirësive që i përball jeta.
Roza Ndresa, 7 marsi festa e mesuesit. Citizens Channel

Të gjithë të dashuruar pas mësuese Rozës…

0
Heronjtë e vërtetë nuk kanë fuqi të mbinatyrshme. Ata janë njerëz të thjeshtë që janë çdo ditë mes nesh dhe na frymëzojnë me veprimet e tyre, ashtu si mësuese Roza.

“Mjerimi s’don mshirë. Por don vetëm të drejt”

0
Në këto temperatura të ulëta dimri askush nuk do të do të kalonte natën jashtë, por ka nga ata janë të detyruar sepse nuk kanë një çati mbi kokë. Citizens Channel sjell historitë e dy prej tyre.

Biznesi familjar rigjallëron Dardhën

0
Dikur banorët e Dardhës merrnin rrugën e kurbetit për në Amerikë, ndërsa tani që vizitohet nga shumë turistë ata po investojnë dhe fshati është kthyer në ‘Amerikë’ për banorët e fshatrave përreth.

“Lufta”për mbetjet e Tiranës

1
Mbetjet plastike dhe ato metalike në kazanët e mbeturinave janë burimi i vetëm i të ardhurave për mijra njerëz të varfër dhe të papaunë në Tiranë. Por pas vendimit të Bashkisë për të diferencuar mbetjet, këta të fundit janë duke u përballur me policinë bashkiake.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
635SubscribersSubscribe