Sindikata e Minatorëve: “Albchrome iku duke lënë pas shfrytëzimin dhe vdekjet e minatorëve”

0
Sindikata e Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës (SMBB) ka reaguar të martën për largimin e kompanisë Albchrome në pronësi të Samir Manes, nga minierat e Bulqizës. SMBB ka pasur...

“Miniera e Bulqizës ndërron duar” – Grupi Balfin shet “Albchrome” te kompania turke Yildrim

0
Minierat në pronësinë e "Balfin Group", në Bulqizë do ti kalojnë në zotërim shoqërisë turke "Yildirim International Mining Investments B.V." Me një njoftim për shtyp Autoriteti i Konkurrencës bëri me...

Zgjedhjet: Gjykata Kushtetuese rrëzon pragun kombëtar 1% pas padisë së kandidatit të pavarur Elton...

0
Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar pragun kombëtar prej 1% të sistemit zgjedhor. Sipas këtij pragu kandidatët e pavarur në ndryshim nga ata të propozuar nga partitë apo koalicionet partiake, për...

Aksion simbolik përballë Kryeministrisë; Në tetë vite, 59 minatorë kanë humbur jetën në miniera

0
Organizata Politike mbajti sot një aksion simbolik përballë Kryeministrisë për vdekjen e minatorit 60-vjeçar, Muharrem Plakut. Emri i tij u shënua në banderolën që aktivistët mbanin në duar. Krah emrit...

Elton Debreshi mes sindikalizmit, luftës politike e gjyqësore, gjobave e së fundmi sulmit me...

0
Makina e kryetarit të Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës (SMBB), Elton Debreshi, i cili njëkohësisht ishte dhe kandidat i pavarur për qarkun e Dibrës në zgjedhjet parlamentare...

“Tjetër fitore e vonë e minatorëve sindikalistë”, gjykata e konsideron të padrejtë shkarkimin e...

0
Gjykata e Tiranës ka pranuar pjesërisht padinë e ish-minatorit Beqir Duriçi ndaj kompanisë AlbChrome në Bulqizë, duke e konsideruar të pajustifikueshëm pushimin e tij nga puna në dhjetor të...

“Bashkëfajtorë në vrasjen e minatorëve”, aktivistët hedhin bojë të kuqe mbi institucionin e sigurisë...

0
Pasditen e 28 majit, një 35-vjeçar humbi jetën në galeritë e kromit në Bulqizë. Kompania AlbChrome, e cila menaxhon pjesën më të madhe të minierave në Bulqizë u shpreh se...

Policia e Dibrës lë në fuqi gjobën prej 5 milion lekësh ndaj Elton Debreshit

0
Drejtoria e Policisë së Qarkut Dibër ka lenë në fuqi gjobën prej 5 milion lekësh ndaj kandidatit të pavarur të zgjedhjeve të 25 prillit, Elton Debreshi. Gjoba u vendos ndaj...

Kandidati i pavarur i Dibrës padit në Gjykatën Kushtetuese pragun zgjedhor prej 1%

0
Elton Debreshi, kandidat i pavarur në Qarkun e Dibrës i është drejtuar sot Gjykatës Kushtetuese me një kërkesë për rrëzimin e pragut kombëtar prej 1% të sistemit zgjedhor. Sipas tij,...

Policia e Bulqizës gjobit me 50 milion lekë kandidatin e pavarur Elton Debreshi

0
Komisariati i Policisë së Bulqizës ka dënuar me gjobë prej 50 milion lekësh të vjetra kandidatin e pavarur të qarkut të Dibrës, Elton Debreshin. Kjo masë dënimi është marrë nga...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
243SubscribersSubscribe