Bulqizë: Minatorët në protestë, kërkojnë rikthimin në punë të kreut të Sindikatës

0
Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme,dhjetra minatorë të Bulqizës kanë bojkotuar masivisht punën dhe kanë nisur protestën para hyrjes së minierës së kromit në Bulqizë...

Minatorët e Bulqizës dhe fermerët e Fierit organizhen në sindikata

1
Pas muajve protesta që kulmuan me tubimin e datës 7 Nentor përpara Ministrisë së Bujqësisë,  fermerët kanë krijuar sindikatën e tyre.  Kundrejt faktit që i kishin afishuar pesë kërkesat zyrtare dhe kanë...

Të varfër, të sëmurë dhe të zhgënjyer; Minatorët ende në pritje të statusit

0
“Në mandatin e parë qeverisës premtuam uljen e moshës së daljes në pension për minatorët dhe e ulëm, premtuam rritjen e sigurisë në miniera dhe e kemi rritur, premtuam...

Speciale / Çfarë e mban peng statusin e minatorit? (Video)

0
Për Bulqizën flitet gjithmonë kur humbasin jetën minatorët ose kur në media shfaqen pamjet e fëmijëve që ngarkohen me krom. “Ari” i Bulqizës mund tu kishte sjellë shumë begati banorëve...

Mallkimi i Bulqizës

0
Bulqiza sërish u mbulua me mantelin e zi të vdekjes. Një 22 – vjeçar, në lule të rinisë humbi jetën teksa punonte në një nga galeritë e Minierës së...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe