Protesta bashkon të gjithë studentët para Parlamentit

0
  Ditën e djeshme studentët protestuan në dy kampe kryesore: një grup ishte duke protestuar pranë Kryeministrisë dhe një grup tjetër pranë Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve. Ditën e sotme në...

Senati Akademik i UT: Nuk kemi kërkuar rritje tarifash

0
Menjëherë pas ditës së parë të protestës studentore në 5 dhjetor për VKM numër 288 të miratuar në maj të këtij viti ( tani e shfuqizuar) pika 4 e...

Dita e 8 e protestës: Masivizohet protesta në Tiranë, bashkohen edhe nxënësit e gjimnazeve

0
Ora 8:30: Nis protesta në universitetet publike në Tiranë dhe në rrethe siç ishte paralajmëruar. Sot mbushet një javë që nga fillimi i protestës studentore e cila kundërshton tarifat...

Kryeministri refuzohet për herë të dytë nga studentët

0
Ditën e djeshme kryeministri Rama nëpërmjet rrjetit social Facebook ftoi edhe njëherë për dialog studentët të cilët kanë 7 ditë që po protestojnë pranë Ministrisë së Arsimit. Kjo ftesë u...

EUPH: “28 vite më pas studentët ende thërrasin: ‘E duam Shqipërinë si gjithë Europa'”

0
Forumi i Politikave të Integrimit/EU Policy Hub (EUPH) përmes një reagimi ka shprehur mbështetjen për protestat studentore që po zhvillohen prej pesë ditësh në Tiranë dhe qytete të tjera...

“Memet” e rrjeteve sociale zbresin në rrugë gjatë protestave studentore

0
Studentët kanë hyrë sot në ditën e katërt të protestës. Edhe sot ata marshuan nga ambientet Universitare për tu mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit. Prej tre ditësh protestës i janë...

Mijëra studentë bojkotojnë auditorët dhe i bashkohen protestës

0
Për të dytën ditë rresht studentët kanë bojkotuar auditoret duke organizuar një protestë masive përpara Ministrisë së Arsimit. Protesta nisi në orën 9:30 si një marshim nga Fakultete të...

Banorët e “Astirit” nuk e ndalin protestën

0
Banorët e zonës së "Astirit", u futën në ditën e 13 të protestës  kundër shembjes së banesave si pasojë e projektit për Unazën e Madhe të Tiranës. Janë rreth 300...

Beteja për Teatrin vazhdon

0
Në kushtet kur Parlamenti i Shqipërisë ka hedhur poshtë dy herë dekretin e Presidentit Meta për "ligjin special" të Teatrit Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i është drejtuar...

Ligji për Teatrin kalon sot në Kuvend, Komisioni rrëzon sërish dekretin

0
Dekreti i dytë i  Presidentit Meta për ligjin e Teatrit Kombëtar, u rrëzua sërish sot dhe pritet të kalojë në seancën plenare për votim. Komisioni i Veprimtarive Prodhuese, sot...

RRJETET SOCIALE

7,170FansaPëlqeje
802NdjekësitNdjek
213NdjekësitNdjek
138AbonentëAbonohu