Protesta për Teatrin Kombëtar; qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale për shembësit

0
Qindra qytetarë i janë përgjigjur sot thirrjes së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, duke mbushur sheshin pranë hyrjes së pedonales. Mes parrullash dhe mesazhesh, qytetarët shprehën kundërshtinë e tyre...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton protestën e sotme në 16.30

0
Ditën e sotme në orën 16.30 është paralajmëruar një tjetër protestë për çështjen e Teatrit Kombëtar, e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Kjo protestë vijon pas përleshjes...

“Shkëlqimi dhe jo rënia e Teatrit Kombëtar”

0
Ishte viti 2018, kur kompania private "Fusha Sh.p.k" paraqiti propozimin në formë oferte të pakërkuar, për një projekt që parashikonte shembjen e Teatrit Kombëtar dhe disa kulla shumëkatëshe në...

“Klithmat e fundit të Teatrit Kombëtar”

0
Mësymja e policisë në orët e para të mëngjesit të sotëm për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental solli grumbullimin e qindra qytetarëve dhe aktivistëve në...

Shembet Teatri Kombëtar; Reagimet kundër dhunës së policisë ndaj aktivistëve dhe qytetarëve

0
Në orët e para të mëngjesit, rreth orës 4.30, forca të shumta policie kanë nisur shembjen e Teatrit Kombëtar dhe Teatrit Eksperimental. Rezistenca e aktivistëve dhe qyetarëve kundër shembjes,...

Urdhëri për mbylljen e RTV ora ngre pikëpyetje mbi lirinë e shprehjes

Inspektorati Shëndetësor Shtetëror ka kërkuar sot mbylljen e aktivitetit të televizionit Ora. Shkak për këtë veprim janë bërë dy dalje në studio televizive ku kanë qenë prezent më shumë...

Shembja e Teatrit Kombëtar, reagojnë institucionet kombëtare dhe ndërkombëtare

0
Dje, Kryebashkiaku Erion Veliaj pohoi se të premten do të mblidhej Këshilli Bashkiak për të votuar vendimin mbi Teatrin Kombëtar. Por mbrëmjen e djeshme, një dokument i rrjedhur në...

AMT kallëzon penalisht tre inxhinierë të Institutit të Ndërtimit: “Firmosën akt-ekspertimin pa ardhur asnjëherë...

0
Aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit depozituan sot një padi për shpërdorim detyre ndaj tre prej ekspertëve të Institutit të Ndërtimit, që firmosën akt ekspertizën vënë në dispozicion...

“Mësimi Online, Tarifat Offline” – studentët kërkojnë heqjen e tarifave dhe pagesës së konviktit

0
Aktivistë të Lëvizjes Për Universitetin kanë mbajtur sot një komunikatë përballë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR). Ata afishuan banderolën "Mësimi Online, Tarifat Offline" dhe parashtruan tre kërkesa ndaj...

Të hënën Këshilli Bashkiak i Tiranës do të votojë për shembjen ose jo të...

0
Këshilli Bashkiak i Tiranës u njoftua se ditën e nesërme më datë 15 maj 2020, do të kalonte në votim projektvendimin për prishjen e Teatrit Kombëtar. Me anë të një...

RRJETET SOCIALE

7,169FansaPëlqeje
802NdjekësitNdjek
213NdjekësitNdjek
138AbonentëAbonohu