Teatri Kombëtar: Avokati i Popullit bën thirrje për ndëshkimin e sjelljeve të policisë ndaj...

0
Ora 04:30 e mëngjesit të 17 majit, kur ndodhi edhe shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është një kohë e papërshtatshme për të ekzekutuar vendime të marra nga administrata...

Tenderi i Teatrit Kombëtar: Komisioni i Prokurimit rrëzon kërkesën e kompanive për transparencë

0
Komisioni i Prokurimit Publik, rrëzoi më 18 shtator 2020, ankesën e dy kompanive, “Gjeokonsult &Co”, dhe “Archispace”, të cilat kërkuan transparencë në procesin e vlerësimit të ofertave për tenderin...

Shembja e Teatrit Kombëtar në “Murin e Turpit” (Wall of Shame)

0
Shembja e Teatrit Kombëtar është listuar në listën e zezë të monumenteve të humbura të një prej organizatave më të rëndësishme për denoncimin dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore globale...

Aleanca për Teatrin protestë para SPAK; Të nisin hetimet për gjashtë kallëzimet e depozituara

0
Aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit (AMT) u mblodhën sot përpara dyerve të SPAK (Struktura e Posaçme Antikorrupsion), për t’i kërkuar marrjen në konsideratë të gjashtë kallëzimeve të...

Brenda rrënojave të Teatrit Kombëtar: “Kur shteti shembi teatrin, rikrijoi 1944-tën”

Aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit kanë hyrë sot brenda territorit ku dikur ishte Teatri Kombëtar, i shembur në mëngjesin e 17 majit. Në shenjë simbolike me mësymjen e...

KLSH: “Teatri Kombëtar të ndërtohet aty ku ishte”

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar dje një deklaratë për shtyp me rezultatet e auditimit të kryer më çështjen e Teatrit Kombëtar. KLSH ka renditur një sërë...

“Ne ringrejmë Teatrin”, aksioni simbolik në ditën e 30-të pas shembjes

0
Dje në orën 19.00 aktivistë dhe qytetarë u mblodhën në ditën që shënoi një mujorin e shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Ky organizim në formën e “flash mob” (performancë...

Aleanca për Mbrojten e Teatrit tjetër kallëzim në SPAK

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka vijuar kallëzimet penale në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Sot aktivistë të Aleancës kanë kallëzuar pranë Prokurorisë Speciale (SPAK), Edi Ramën, Erion Veliajn,...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dërgon në Prokurori Këshillin Bashkiak, Këshillit Teknik dhe drejtorin...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar sot pranë prokurorisë Tiranë një kallëzim penal për Këshillin Bashkiak të Tiranës, anëtarët e Këshillit Teknik dhe për drejtorin e Inspektoriatit të...

Aleanca për Teatrin padit në SPAK Sandër Lleshajn, Ardi Veliun dhe Erion Veliajn

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit (AMT) ka dërguar pranë SPAK-ut padi kundër ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj, drejtorit të policisë Ardi Veliu dhe kryetarit të bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Sipas...

RRJETET SOCIALE

9,222FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
157SubscribersSubscribe