Teatri Kombëtar: Nxitimi për shembjen u shoqërua me premtime të pambajtura

Dy vite më parë, në orët e para te mëngjesit të 17 majit 2020, godina e Teatrit Kombëtar u shemb, ndërsa qindra forca policie u përplasën me qytetarët dhe...

Teatri Kombëtar: Avokati i Popullit bën thirrje për ndëshkimin e sjelljeve të policisë ndaj...

0
Ora 04:30 e mëngjesit të 17 majit, kur ndodhi edhe shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është një kohë e papërshtatshme për të ekzekutuar vendime të marra nga administrata...

“Dita e Përkujtimit të Krimeve Kundër Kulturës”, një vit nga shembja e godinës së...

17 maj 2020, Teatri Kombëtar u shemb në orët e para të mëngjesit. Edhe pse në kushte pandemie, ndërsa nuk lejohej lëvizja e lirë e qytetarëve, qindra forca policore...

Ekspozita e studentëve kthen godinën e Teatrit Kombëtar në galeri arti

0
Hapësirat e Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental janë kthyer në galeri arti ku studentët të Universitetit Polis, po shfaqin punët e tyre në ekspozitën me emrin: “Objects, sounds, images,...

“Klithmat e fundit të Teatrit Kombëtar”

Mësymja e policisë në orët e para të mëngjesit të sotëm për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental solli grumbullimin e qindra qytetarëve dhe aktivistëve në...

Presidenti Meta kthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar

0
Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta ka rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar duke e cilësuar edhe njëherë si ligj që bie ndesh me parimet kushtetuese të vendit. Pas...

Bashkia Tiranë rikthen premtimet e vjetra në planin e qytetit për 5-vjeçarin e ardhshëm

0
Gjatë prezantimit të Strategjisë së re pesë vjeçare të Bashkisë së Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se dhjetë projekte të reja ikonike do t’i shtohen kryeqytetit. Një analizë e...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: “Pranimi i Teatrit në Europa Nostra hap rrugën për...

Në mars të vitit 2020, Teatri Kombëtar u përfshi zyrtarisht në listën e 7 vendndodhjeve më të rrezikuara në Evropë, nga organizata Europa Nostra. Përfshirja në këtë listë erdhi si...

Presidenti Meta kthen ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar; (9 shkeljet)

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot për rishikim në Kuvend ligjin e shumë debatuar për Teatrin Kombëtar. Pas një miratimi në Kuvend me 75 vota, në darkën e 5...

Qytetarët listojnë aferat korruptive të Tiranës përpara SPAK

0
Një grup aktivistësh dhe qytetarësh u mblodhën sot përpara SPAK (Struktura e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar) për të inkurajuar drejtësinë të hetojë deri në fund aferat...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe