Shëndetësia përballë COVID 19, heronjtë e vijës së parë në rrethe që sfidojnë çdo...

Autore: Bardha Nergjoni | Citizens Channel | Elbasan Qarku i Elbasanit konsiderohet ndër zonat me vatra aktive të COVID 19 në Shqipëri. Aktualisht janë 9 vatra ku vetëm 4 konsiderohen...

Strehimi për jetimët në Shkodër mbetet peng i burokracive

Autore: Anila Dushi | Citizens Channel | Shkodër Në Shkodër ka disa institucione që trajtojnë jetimët nisur nga Shtëpia Foshnjore, ajo parashkollore dhe shkollore. Por pasi mbushin moshën 18 vjeç e...

Turizmi i gjunjëzuar nga koronavirusi, operatorët: “Nëse pandemia nuk ndal, rrezikojmë vitin”

0
Autore: Mila Ballhysa | Citizens Channel | Durrës Ora 17.30. Në kohë normale, shëtitorja bregdetare do të ishte vendi me përqendrimin më të madh të banorëve në Durrës. Megjithëse jemi...

“Të mirët janë larguar”, zëvendësimi i shpeshtë i infermierëve krijon probleme në spitalin e...

Autore: Anila Dushi | Citizens Channel | Shkodër Largimi i shqiptarëve drejt vendeve të tjera, kryesisht për arsye ekonomike është një fenomen në rritje që ka përfshirë edhe sistemin e...

Ballsh: Naftëtarët protestojnë për të kërkuar pagat e prapambetura

0
Ditën e djelë në qendër të qytetit të Ballshit u zhvillua një marshim paqësor nga 800 punonjësit e rafinerisë së naftës së bashku me mbështetjen e familjarëve dhe qytetarëve....

Tiranë: Shtyhet seanca gjyqësore për HEC-et në Mat

0
Shtyhet sërish seanca gjyqësore për ndërtimin e HEC-eve në lumin Urakë në Zajs dhe Zall-Gjoçaj, pranë Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë në Tiranë. Arsyeja e mos zhvillimit të kësaj...

Pas Poçemit edhe naftëtarët e Ballshit hyjnë në grevë për pagat e prapambetura

0
"Nga ky moment u bëj me dije të gjithë punonjësve të rafinerisë, do ndërmarrim aktin ekstrem, duke përkrahur shokët tanë të Poçemit dhe ne vendosim sot, hyrjen në një...

“Ish-minatorët” e sindikatës: “Diçka po lulëzon në Bulqizë, nuk po shuhet”

0
Muaji nëntor i vitit 2019 u pasua me ngjarje të njëpasnjëshme për minatorët e Bulqizës. Sheshi i kësaj qyteze priti shpalljen e një sindikate të re, Sindikata e Minatorëve...

Të frikësuar dhe të pashpresë, 11 familje rome mbeten në errësirë pas aksionit të...

0
"Ne ishim gjithë, gati për t’u shtrirë. Ishte ora dhjetë , erdhën këtu,  nja 10 makina OSSHE-së edhe nja tre, katër makina të policisë, edhe u futën brenda shtëpisë...

Terminali i ri boshatis autobusët, shoferët: “Harxhojmë më shumë karburant dhe kohë, klientë më...

0
Prej datës 12 janar të këtij viti, autobusët dhe fugonat e veriut, jugut dhe qytetit të Durrësit kanë lëvizur nga ish-Dogana dhe janë pozicionuar tek kthesa e Kamzës.  Procedura e...

RRJETET SOCIALE

6,541FansaPëlqeje
795NdjekësitNdjek
165NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca...

“Aleanca Kundër Urrejtjes” dënon përdorimin e gjuhës së urrejtjes për përfitime politike

0
“Aleanca Kundër Urrejtjes” përmes një deklarate publike ka dënuar përdorimin e gjuhës së urrejtjes nga përfaqësuesit politik në javën kundër Homofobisë dhe Transforbisë, aktivitetet...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar

0
Autore: Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut  Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një...