Aleksandra Panganika - Citizens Channel

Aleksandra Panganika – Dashuri me gjuhën e shenjave

0
Të takosh të rinj shqiptarë që të frymëzojnë, po bëhet gjithmonë e më e rrallë. Dhe më të rrallë akoma janë ata që mendojnë më shumë për të tjerët sesa për veten. Prandaj takimi me ta është fatlum, i veçantë dhe që ndodh një herë në kushedi sa kohë.
Ertina Durma, NATO YOUTH SUMMIT 2017. Citizens Channel

Ertina Dyrma, 26-vjeçarja që braktisi Londrën për Elbasanin

2
Nëse për pjesën më të madhe të të rinjve shqiptarë Tirana është "toka e premtuar", ky nuk është rasti i Ertina Dyrmas, 26- vjeçarja nga Elbasani, që ka braktisur Londrën për të jetuar në qytetin e saj të lindjes.
Klase ne shkollen Emin Duraku. Ndotja e ajerit ne klasa. Citizens Channel

Klasat e mbipopulluara “helmojnë” nxënësit me dioksid karboni

1
Nivele të larta dioksidi karboni, të pa ajërosura mirë, klasa të ftohta, të mbushura me myk dhe lagështirë. Këto janë kushtet në të cilat mësojnë nxënësit në shkollat shqiptare.
Raporti: Adoleshentët shqiptarë duhan, alkool dhe seks që 15 vjeç - Citizens Channel

Adoleshentët shqiptarë / Duhan, alkool dhe seks që 15 vjeç

0
Duhan, alkool, mariuanë dhe seks. Kjo është jeta e çmendur e atyre që sapo kanë prekur adoleshencën në vendin tonë...
Bora Mema, Levizja per Univeristetin. Citizens Channel

Studentët e dënuar: Jemi të pafajshëm, do të apelojmë vendimin (Video)

0
Nën akuzën e goditjes për shkak të detyrës dhe kundërshtimit të forcave të rendit, Gjykata e Tiranës të hënën më 20 mars, dënoi me 2 muaj burg tetë studentë të cilët më 2 nëntor 2015 goditën me vezë kryeministrin Edi Rama.
Martesat ne moshe te hershme Citizens Channel

Mijëra martesa nën 18 vjeç / Gjykata i jep “Ok” se ngelin shtatzanë

0
Martesat në moshë të hershme vazhdojnë të jenë një plagë e shoqërisë shqiptare. Edhe gjykatat e kanë të pamundur të ndalojnë këtë fenomen që shkel të drejtat e fëmijëve.
Anil Kruti Citizens Channel veshtiresite e sakrificat e rritjes se nje femije me autizem

Gra që na frymëzojne/ Lufta e fituar e Anilës

0
Dita Ndërkombëtare e Gruas është më shumë se lule dhe dhurata. Është falenderim, respekt dhe përulje ndaj të gjitha atyre grave që nuk dorëzohen asnjëherë pavarësisht vështirësive që i përball jeta.
Roza Ndresa, 7 marsi festa e mesuesit. Citizens Channel

Të gjithë të dashuruar pas mësuese Rozës…

0
Heronjtë e vërtetë nuk kanë fuqi të mbinatyrshme. Ata janë njerëz të thjeshtë që janë çdo ditë mes nesh dhe na frymëzojnë me veprimet e tyre, ashtu si mësuese Roza.

Si të aplikosh për bursa në Gjermani

0
Para se të aplikosh për bursë në Gjermani duhet të mësosh si të jesh fitues. Citizens Channel sjell përvoja të ngjashme për një orientim të mirë.
Mjekët shqiptarë largohen drejt Gjermanisë

Gjermania, “toka e premtuar” e mjekëve shqiptarë

0
Rrogat e ulëta, mungesa e kushteve në spitale dhe mundësitë e pakta për karrierë detyrojnë mjekët e rinj të largohen nga Shqipëria. 450 mjekë kanë braktisur vendin në tre vitet e fundit.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe