Asambleja e Gjeologjikut i jep 15 ditë kohë qeverisë për t’i rikthyer godinën

0
Asambleja e Personelit Akademik të Fakultetit të Gjeologjisë dhe Minierave në mbledhjen e saj të parë ka dalë në mbështetje të protestës së studentëve dhe ka kërkuar mbi të...

Aktivistë dhe studentë përsërisin kërkesën për anulim të provimeve online

0
"U themi jo provimeve online” ishte thirrja që studentë dhe aktivistë të Lëvizjes për Universitetin shfaqën para Rektoratit të Tiranës. Muaji shkurt është sezoni i zhvillimit të provimeve për çdo...

“Dhurata 3D” për studentët për premtimet e pa mbajtura në arsim

0
Tarifa, konvikte dinjitoze, mensa dhe biblioteka ishin disa nga dëshirat e vendosura në formë ironike në pako dhuratash për festat e fundvitit, të cilat iu shpërndanë studentëve të Universitetit...

“Vit i ri, probleme të vjetra”, universiteti hap dyert mes bojkotit dhe protestave

0
Studentët i janë drejtuar sot auditoreve universitare për të nisur vitin e ri akademik 2022-2023. Edhe ky vit është shoqëruar me nje tkurrje të numrit të studentëve që kanë...

Senati Akademik i UT: Nuk kemi kërkuar rritje tarifash

0
Menjëherë pas ditës së parë të protestës studentore në 5 dhjetor për VKM numër 288 të miratuar në maj të këtij viti ( tani e shfuqizuar) pika 4 e...

Analizë: Mësim online në kohën e Covid-19, pro dhe kundër sistemit të panjohur!

0
Autore: Nikoleta Kovaçi | Citizens Channel Që prej datës 10 mars, kur Ministria e Arsimit doli me një urdhër për nisjen e mësimit online vendi, është përfshirë nga një debat...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
715SubscribersSubscribe