Aktivistët protestojnë kundër plagjiaturës së Ministrave të Arsimit në Tiranë dhe Prishtinë

0
Qëndresa Qytetare dhe Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim organizuan sot aksionin "Kundër Plagjiaturës të përbashkuar". Në këtë aksion u denoncuan plagjiaturat e dy ministrave të arsimit, përkatësisht...

Viti i ri shkollor vjen me kosto shtesë për familjet dhe përgjegjësi për të...

0
Mijëra nxënës iu rikthyen bankave të shkollës tre ditë më parë. Pandemia e COVID-19 ka bërë që viti i ri shkollor të nisë ndryshe. Citizens Channel kreu një vëzhgim në...

Qeveria vendos rihapjen e shkollave në shtator; Pyetësori: vetëm 13% e komitetit shkollor votoi...

0
Ministrja e Arsimit Besa Shahini, deklaroi sot në një video konferencë me Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu se në shtator do të nis mësimi në shkolla për nxënësit dhe...

COVID-19, si do të nisë viti shkollor? Mësuesit të paqartë, formulare online në vend...

0
Edhe pse ka mbetur më pak se një muaj nga fillimi i sezonit shkollor 2020 – 2021, mësuesit, prindërit dhe nxënësit janë të paqartë për mënyrën si do të...

Dy ditë para votimit në Universitete, studentët ritheksojnë shkeljet në procesin zgjedhor

0
#ZgjedhjeInstagrami dhe #JoZgjedhjePaStudentë janë fushatat e studentëve online si një thirrje për të evidentuar parregullsitë dhe shkeljet që po shoqërojnë zgjedhjet universitare që do të zhvillohen pas dy ditësh,...

Zgjedhjet në Universitet: Aktivistët i kërkojnë Kuvendit rritjen e peshës së votës studentore

0
Studentë dhe aktivistë dërguan sot në Kuvend një kërkesë për rritjen e peshës së votës së studentore me 30%. Përfaqësues të Qendresës Qytetare i dërguan ish-kryetares së Komisionit të Arsimit...

315 studentët e Fakultetit Ekonomik do të marrin diplomat pas një viti vonesë

0
Pas peticionit të dërguar pranë Rektoratit të Universitetit të Tiranës nga studentët e ciklit master të Fakultetit të Ekonomisë, kartonat e diplomës së 315 studentëve të vitit 2017-2019 janë...

Zgjedhjet në Universitet: Gjykata Administrative vendos të mos vendosë

0
Më 10 korrik 2020, Gjykata Administative Tiranë vendosi të mos marrë asnjë vendim për mbajtjen e zgjedhjeve në Univesitetin e Tiranës, duke e shtyrë seancën e ardhshme më 18...

Nxitimi i kthen në “formalitet” zgjedhjet universitare; “60% e studentëve të përjashtuar nga votimi”

0
Foto: Shkëputur nga video “Kosh plehrash në vend të kutisë së votimit” | Anila Balla  Pas shtyrjes pa afat të zgjedhjeve universitare për shkak të pandemisë, Ministria e Arsimit dhe...

“Rilindja shembullore” e shkollave të Durrësit ngjall pasiguri tek prindërit dhe nxënësit

0
Autore: Mila Ballhysa|Citizens Channel Gjatë 15 ditëshit të parë të muajit maj, rreth 6 muaj pas tërmetit të 26 nëntorit 2019, në Durrës nisi operacioni për shembjen e shkollave, pas...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
176SubscribersSubscribe