Ndotja në Liqenin e Shkodrës. Foto: Elvis Nabolli / Citizens Channel

Mbeturinat, ujrat e zeza dhe inertet po i marrin ‘frymën’ liqenit të Shkodrës

0
Liqeni i Shkodrës vijon të jetë i lënë në harresë nga pushteti lokal.  Mbeturinat dhe ujrat e zeza janë shndërruar në ndotësit më të mëdhenj të mjedisit në pjesën...

Kopshti Botanik: Universiteti fiton betejën e parë gjyqësore

0
Seanca gjyqësore e radhës mes Universitetit të Tiranës si palë paditëse dhe qeverisë u zhvillua ditën e sotme në orën 12:00 dhe u përmbyll me vendimin se padia është...
Mbetjet spitalore hidhen në koshat publikë. Citizens Channel. Spitali i Traumes

Mbetjet spitalore të rrezikshme mbushin koshat e mbeturinave në zona urbane

0
Subjektet prodhuese të mbetjeve spitalore të rrezikshme në Tiranë vazhdojnë të hedhin këto mbetje në koshat e mbeturinave në zona urbane. Shqetësimi është ngritur nga kompanitë e pastrimit të kryeqytetit.
Lumi Vjosë. Gupimi Të mbrojmë lumenjtë. Albania - Citizens Channel

Gjykata Administrative rrëzon qeverinë: Mbi Vjosë nuk do të ndërtohet hidrocentral

0
Gjykata Administrative e Tiranës rrëzoi të martën (2 maj) dy ministri dhe Agjencinë Kombëtare të Mjedisit duke nxjerrë të pavlefshme aktet administrative si dhe kontratën koncesionare të lidhur mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë KOVLU ENERGJI për ndërtimin e hidrocentralit të Poçemit mbi lumin Vjosë.

Mbeturinat pushtojnë bregdetin e Durrësit, njësitë administrative nuk përballojnë dot situatën

0
Përmbytjet e fundit me të cilat u përball vendi ynë prekën kryesisht pjesën qendrore dhe jugore të territorit. Pamjet që solli Citizen Channel pasi lumenjtë u tërhoqën në shtratin...

Protestë përpara Prokurorisë: “Duam drejtësi për viktimat e tërmetit”

0
Në datën 12 dhjetor, Nisma #Thurje, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook njoftoi organizimin e një protestë të heshtur përballë Prokurorisë së Përgjithshme për të kërkuar drejtësi për...

Dibër dhe Bulqizë, situatë alarmante nga mbetjet (Video)

1
Pirgje me plehra buzë lumenjeve apo rrugëve nacionale. Kjo është pamja që sheh në zonën e Dibrës dhe Bulqizës, pasi autoritetet lokale kanë dështuar në menaxhimin e mbeturinave.

Ndotja në zonën e Fushë-Krujës sfidon shtetin (Video)

0
Fushë- Kruja është një ndër zonat e njohura për nivelin e lartë të ndotjes. Fabrikat e çimentos, aktiviteti i guroreve të paligjshme dhe furrat e gëlqëres që djegin goma, lëkurë...

Zjarret në Australi: Shiu sjell lehtësim por priten flakë të mëdha

0
Burimi: BBC News   Shiu ka rënë në pjesët e shkatërruara nga zjarri në Australi dhe temperaturat janë ulur - por zyrtarët kanë paralajmëruar se flakët do të "ngrihen" përsëri. Shiu i...
Liqeni i Komanit. Komani Lake Albania. Citizens Channel

Liqeni i Komanit, rruga e vështirë për në ‘parajsë’ (Video)

0
Liqeni i Komanit është një ndër vendet më të vizituara nga turistët e huaj dhe ata vendas në Shqipëri. Por ta arrish nuk është e lehtë sepse 32 kilometrat nga Vau i Dejës deri atje, prej vitesh janë lënë në harresë nga autoritetet shtetërore.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
514SubscribersSubscribe