Protestë para Bashkisë Mat: “Futja e ujit në tuba do të shterojë natyrën dhe...

0
Banorë të Matit dhe të rretheve të tjera u mblodhën dje para bashkisë Mat për kundërshtuar edhe një herë hidrocentralet e miratuara në lumin Flim dhe Urakë. Ata i...

“Aparteidi i klimës”: Eksperti i OKB-së thotë se të drejtat e njeriut nuk mund...

0
Nga Damian Carrington/ The Guardian  Bota po rrezikohet gjithnjë e më shumë nga "aparteidi i klimës", ku të pasurit paguajnë për të shpëtuar nga nxehtësia dhe uria e shkaktuar nga...

Djegia e mbetjeve në Fier prej katër ditësh, rrezikon shëndetin e banorëve

0
Prej katër ditësh, qyteti i Fierit dhe zonat përreth tij janë mbështjellë nga tymi i dendur i shkaktuar nga djegia e mbetjeve në landfillin e qytetit. Zjarri nisi të martën...

HEC-et në Valbonë: Gjykata Administrative hedh poshtë padinë e shoqatës TOKA

0
Gjykata Administrative e Shkallës së Parë në Tiranë, ka dhënë dje gjykimin e saj në lidhje me çeshtjen e shoqatës TOKA  kundrejt Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura (AKZM)...

Ndotja në Ballkan: Ajri i ndotur nuk njeh kufij shtetërorë

0
Problemi i ajrit të ndotur në Ballkan ka marrë përmasa alarmuese. Kjo evidentohet edhe në statistikat e fundit të publikuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Automjetet e vjetra ndër...

Aktivistët padisin në SPAK Bashkinë për vrasjen e qenve dhe shpërdorimin e fondeve publike

0
Aktivistët në mbrojtje të kafshëve u mblodhën sot në ditën e katër të protestës kundër vrasjes dhe keqtrajtimit të qenve. Ndryshe nga tre ditët paraardhëse, qytetarët jo vetëm dolën...

Lojërat e fjalëve me statusin ligjor të Vjosës ngrenë dyshime se HEC-et do të...

0
Organizata mjedisore “EcoAlbania” reagoi sot përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me deklaratën e ditës së djeshme të Ministrit të Turizmit Blendi Klosi rreth shpalljes së lumit Vjosë...

Kuçovë: “Një vendim gjykate që i jep të drejtë banorëve, por nuk ndalon punën...

0
Gjykata e Vlorës ka dalë në përfundimin që vendimi i marrë nga Bashkia Kuçovë në muajin mars të vitit 2021, për mbylljen dhe gjobitjen e firmës “Terrastone Berat Sh.P.K”...

Monitorim: U deshën 5 ditë karantinë që ndotja në Tiranë të binte në normat...

0
Ulja e nivelit të ndotjes është ndoshta ndër të paktat pasoja pozitive që kanë sjellë rregullat e kufizimit të lëvizjes për shkak të pandemisë të shkaktuar nga virusi COVID-19. Sipas...
Banoret e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë. Do te protestojne para Ministrise se Energjitikes

Maratonomakët e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë (Video)

0
Dhjetra banorë të fshatit Zharrës të nisur në këmbë tre ditë më parë, kanë mbërritur mesditën e së shtunës në Tiranë për të vazhduar protestën e tyre.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
660SubscribersSubscribe