Banoret e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë. Do te protestojne para Ministrise se Energjitikes

Maratonomakët e Zharrzës mbërrijnë në Tiranë (Video)

0
Dhjetra banorë të fshatit Zharrës të nisur në këmbë tre ditë më parë, kanë mbërritur mesditën e së shtunës në Tiranë për të vazhduar protestën e tyre.
Korsia e biçikletave në rrugën Dritan Hoxha. Foto: S.Manushi/Citizens Channel

Të ecësh në rrugët kaotike të Tiranës – Përshtypjet e një qytetari të huaj

0
Duke jetuar prej kohësh në Tiranë bëhesh ‘i verbër’ për problemet që shfaqen pothuajse në çdo rrugë e lagje të saj. Por nuk e shohin kështu qytetarët e huaj. Baldur Baldoni, i cili jeton prej disa vitesh këtu, sjell për lexuesit e Citizens Channel një këndvështrim të hidhur për Tiranën.

Biçikleta, zgjidhja për një qytet më të jetueshëm

0
Të lëvizësh me biçikletë në Tiranë të shkurton kohë dhe kosto, por njëkohësisht mund të shkurtojë jetën për shkak të mungesës së korsive të dedikuara dhe makinave që zënë çdo hapësirë.

Tradita ulet këmbëkryq në Tiranë

0
Artizanë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë prezantuan punimet e tyre për kryeqytetasit në një panair të organizuar nga Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
291SubscribersSubscribe