“Kursimet janë shteruar”, izolimi thellon varfërinë për komunitetit Rom dhe Egjiptian

0
Anëtarët e komunitetit rom dhe egjiptian në zonën e Selitës, nëpërmjet një videoje të realizuar në formë proteste, kërkojnë nga institucionet shtetërore që të ndërhyjnë dhe t’u japin ndihmesat...

COVID-19: Identifikohet punëtori i parë i prekur në sektorin e fasonerisë në Shqipëri

0
Organizata Politike njoftoi dje nëpërmjet "Facebook" se është evidentuar rasti i parë me COVID-19 në fasoneri. Sipas tyre, e prekura është punëtore e fabrikës “ProDyn”. Në këtë fasori, shkruhet...

Shënohet i prekuri i parë me COVID-19 në sektorin call center, operatorët rrëfejnë ankthin...

0
Është konfirmuar operatori i pare i prekur nga virusi COVID-19 në sektorin "call center" në Shqipëri. Ky lajm bëhet i ditur nga sindikata "Solidariteti" të cilët i kanë konsideruar...

Mat: Digjen për të dytën herë makineritë e firmës që po ndërton HEC-et, shoqërohen...

0
Tre banorë të Matit janë shoqëruar dje në komisariatin e Burrelit, pasi për së dyti herë janë djegur makineritë e punimeve afër çadrës së rezistencës. Kjo çadër është ngritur...

Mjekja Davidhi: “Është momenti më i mirë për të qenë altruistë, duke ruajtur veten...

0
Dr. Dalila Davidhi prej një viti punon si mjeke urgjence në spitalin “Ihsan Çabej”, Lushnje. Është diplomuar dhe licensuar për Mjekësi të Përgjithshme, në Universitetin e Tiranës, pranë Fakultetit...

Ilustrim: Pse koronavirusi u përhap vrullshëm dhe si ta frenojmë

0
Burimi: The Washington Post Pasi u njoftua rasti i parë me covid-19, raportimet për të tjerë të prekur në Shtetet e Bashkuara filluan të “pikojnë” ngadalë. Dy muaj më vonë,...

Shqiptarët i përgjigjen thirrjes për solidaritet, në ballkone për të duartrokitur mjekët dhe infermierët

0
“Në 17:30 duartrokasim së bashku”, ishte thirrja që ju bë shqiptarëve përmes një postimi në rrjetet sociale të emisionit dedikuar shëndetësisë në Top Channel “Hipokrati” . Ndërkohë që vendi po...

Pas protestës, punëtorët e fasonerisë do të qëndrojnë në shtëpi pa të drejtë page

0
Punëtoret e fasonerisë “Albaco Shoes” kanë protestuar sot dhe kanë refuzuar të vijojnë procesin e punës. Pas protestës së organizuar spontanisht nga punëtorët, është pezulluar puna deri në një...

“Call center”: Të frikësuar nga COVID-19, operatorët kërkojnë të punojnë në shtëpi

0
Na datën nëntë mars, në Shqipëri u identifikuan dy rastet e para të personave të prekur nga COVID-19. Pas testimeve të kryera, tashmë numri i të prekurve nga ky...

Lajmet e fundit nga Koronavirusi në Shqipëri dhe një listë me burime informacioni të...

0
Aktualisht numri i personave të prekur me Covid – 19 (koronavirus) në vendin tonë është 10 sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (MSHMS). Rasti i parë i konfirmuar në...

RRJETET SOCIALE

5,935FansaPëlqeje
749NdjekësitNdjek
131NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

19 organizata kërkojnë hetim të gjyqtarëve dhe prokurorëve që burgosën 43-vjeçarin që u vetëvra...

0
19 organizata të shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër publike Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani, duke kërkuar fillimin e hetimit...

Harta e COVID-19 në Shqipëri, 174 të prekur në 16 qytete

0
Numri i personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri, pësoi rënie për herë të parë pas 6 ditësh. 12 raste të reja u zbuluan...

Si t’ja shpjegojmë fëmijëve Koronavirusin?

0
Për miliona njerëz në mbarë globin jeta ka ndryshuar rrënjësisht javët e fundit. Nëse të rriturit kanë mundësinë të marrin një shpjegim logjik dhe...