Diga e Kalivacit. Foto: Roland Dorozhani Citizens Channel

Vjosa në rrezik – Rishqyrtohet projekti për HEC-in e Kalivaçit

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka ri-hapur procedurat për dhënien e një koncesioni të ri. Kompanitë e interesuara mund të aplikojnë për të ndërtuar këtë hidrocentral deri më 18 korrik 2017.

COVID-19: Identifikohet punëtori i parë i prekur në sektorin e fasonerisë në Shqipëri

0
Organizata Politike njoftoi dje nëpërmjet "Facebook" se është evidentuar rasti i parë me COVID-19 në fasoneri. Sipas tyre, e prekura është punëtore e fabrikës “ProDyn”. Në këtë fasori, shkruhet...

Të rinjtë e mjekësisë marrin valixhet, të zhgënjyer nga kushtet e punës dhe pagat

0
* Citizens Channel / Esmeralda Keta Shqipëria po bëhet gjithnjë e më shumë anemike për mjekë e infermierë. Me numrin më të vogël në rajon të mjekëve për banorë, përllogaritet...

Adoleshentët që pijnë duhan dhe alkool, i vuajnë efektet e sëmundjeve që nga mosha...

0
Adoleshentët që pijnë duhan dhe alkool janë duke ju shkaktuar dëme të dukshme arterieve të tyre, që në moshën 17 vjeçare, ka zbuluar një studim i publikuar në "European...

Shqipëria ndër 10 shtetet me besimin më të ulët në shkencë, tregon studimi

0
Gallup është një kompani amerikane e cila mbledh të dhëna analitike dhe kryen studime që prej vitit 1935 në pothuajse të gjitha shtetet e botës. Në periudhën prill-dhjetor 2018,...

Një WC dhe pak ujë të ngrohtë për të voglën time

0
*Nga Arlinda Shehu Për të gjithë ata që e kanë përjetuar prindërimin, është e kotë të them se çfarë është ajo çka në jetë i çon në "ferr" apo "parajsë". Një...

Përjashtimi nga ndihma e kthen në mjerim izolimin për komunitetin rom dhe egjiptian

Në zonën e Rrapishtës në Elbasan, familjet e komunitetit rom dhe egjiptian po përballen me vështirësitë që sa vijnë e rriten bashkë me ditët e izolimit, për shkak të...

Ekspertët: Aksioni i AKU për bllokimin e thertoreve i pamjaftueshëm për të garantuar sigurinë...

0
Në një njoftim në faqen zyrtare të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, mësojmë se nga 67 pika therjeje të mishit të kontrolluara, 58 prej tyre janë mbyllur, ndërkohë që janë...
Mjekim i gabuar në spitalet shqiptare

Kur vdekja apo gjymtimi vijnë nga mjekimi i gabuar

0
Mjekimet e gabuara nga mjekë shqiptarë dhe të huaj në spitalet publikë e privatë kanë shkaktuar viktima ose kanë lënë pacientë të gjymtuar për jetë. Citizens Channel sjell rastin më të fundit ku një qytetare ka paditur mjekun e një spitali privat për mjekim të gabuar.
Citizens Channel Albania Tirana Aksidente

Portat që marrin jetë njerëzish

0
Tragjedia e pak ditëve më parë ku një 6-vjeçar në Dibër humbi jetën duke luajtur me portën e hekurit, duket se nuk është e para por as edhe e fundit nëse nuk merren masa për shmangien e kësaj problematike të shtrirë në vite.

RRJETET SOCIALE

7,528FansLike
802FollowersFollow
232FollowersFollow
142SubscribersSubscribe