Studim: “A mund t’i zgjidhë Demokracia Sociale problemet politike në Shqipëri?”

"Demokracia Sociale dhe Pengesat e saj" quhet studimi i prezantuar sot, ku analizohen faktorët ekonomik, politik dhe kulturor që e pengojnë ose e nxisin demokracinë sociale në Shqipëri. Studimi i...

Si të aplikosh për bursa në Gjermani

Para se të aplikosh për bursë në Gjermani duhet të mësosh si të jesh fitues. Citizens Channel sjell përvoja të ngjashme për një orientim të mirë.

Shqiptarët i përgjigjen thirrjes për solidaritet, në ballkone për të duartrokitur mjekët dhe infermierët

“Në 17:30 duartrokasim së bashku”, ishte thirrja që ju bë shqiptarëve përmes një postimi në rrjetet sociale të emisionit dedikuar shëndetësisë në Top Channel “Hipokrati” . Ndërkohë që vendi po...

Nga pamundësia për pushime te kushtet jo të përshtatshme për jetesë: Shqiptarët me standardet...

Shqiptarët janë të pakënaqur me standardin e tyre te jetesës, pavarësisht se 87% zotërojnë shtëpitë e tyre. Mungesa e hapësirave të mjaftueshme, uji, ngrohja dhe dushet nuk përmbushin kushtet...

Transporti urban, “i shëruari” i fundit i pandemisë?

Mëngjeset tanimë janë të pazakonta për Eljesa Kushtën, që në momentin kur u rikthye në punë në kohën e pandemisë. Tashmë përveç kujdesit ndaj higjenës dhe distancimit fizik, duhet...

Të rinjtë mbajnë gjallë traditën e peshkimit në Sarandë

3 Janar 2018 Limani i vjetër i Sarandës qëndron hijerëndë në krah të rrugës së Parë, mbartës i një historie që fillon prej kohës së pushtimit fashist. I ndërtuar nga...

Troket taksa e re e pronës, sa dhe si do të paguajmë nga 1...

Duke filluar nga 1 prilli i këtij viti, të gjithë ne do të paguajmë taksën për banesën tonë jo në bazë të sipërfaqes, siç ka qenë deri më tani...

Shpirti i Khashoggi-t ngrihet gjatë Konferencës Arabe të Gazetarisë Investigative

Më shumë se 450 gazetarë u mblodhën gjatë Forumit vjetor të 11-të të Reporterëve Arabë për Gazetarinë Investigative në Jordani gjatë fillimit të këtij muaji. Mbledhja ndodhi rreth dy...

Matovska: Rinia duhet të kontribuojë në zgjidhjen e problemeve sociale

Social Impact Award, programi që mbështet idetë e të rinjve për biznese sociale, nis këtë vit edhe në Shqipëri. Si dhe çfarë mund të përfitojnë të rinjtë shqiptarë nga ky program?
Tamam Albania. Citizens Channel

Të rinjtë ‘Tamam’

E shtuna dhe e diela për shumë të rinj kryeqytetas do të thotë pushim, udhëtime, aktivitete sportive ose party, pra mbi të gjitha dëfrimi i vetes. Por ka edhe nga ata të rinj që ndihen të plotësuar kur fundjavat e tyre ua dhurojnë të tjerëve, fëmijëve nga zona të varfra.

RRJETET SOCIALE

6,541FansaPëlqeje
795NdjekësitNdjek
165NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca...

“Aleanca Kundër Urrejtjes” dënon përdorimin e gjuhës së urrejtjes për përfitime politike

0
“Aleanca Kundër Urrejtjes” përmes një deklarate publike ka dënuar përdorimin e gjuhës së urrejtjes nga përfaqësuesit politik në javën kundër Homofobisë dhe Transforbisë, aktivitetet...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar

0
Autore: Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut  Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një...