Unioni i Sindikatave Evropiane të Kontrollorëve bën thirrje të ndalohen sulmet ndaj punonjësve të...

0
Për situatën në të cilën ndodhen sot kontrollorët e trafikut ajror në Shqipëri ka reaguar edhe Unioni i Sindikatave Evropiane të kontrollorëve të Trafikut Ajror. "Në Shqipëri, pesë kontrollorë të...

Gërmimet pranë Mozaikut të Tiranës u kryen pa sondim paraprak, ndërpriten pas denoncimit

0
Dy javë më parë, Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për rehabilitimin e hapësirës publike pranë zonës së Mozaikut të Tiranës. Projekti me vlerë 28 milion lekë zë vend...

Shembja e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” kthen vëmendjen te shkatërrimi i monumenteve të kulturës

0
Paraditen e së shtunës, më 20 mars 2020, nisi shembja e godinave të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”. Ky veprim u paralajmërua më herët si "rehabilitim", në fillim të muajit mars nga...

Shndërrimi i lagjes “5 Maji” në “Tirana Riverside” shoqërohet me mungesë transparence

0
Autor: Lorin Kadiu; Elira Kadriu - Citizens Channel Zona e 5 Majit, një ndër lagjet informale në Tiranë ku komuniteti jeton mes vështirësive të thella ekonomike do të kthehet në...

Përgjime, kulla, pastrim parash; SPAK lajmëron nisjen e hetimeve

0
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) njoftoi sot se ka nisur procedim penal pa autor për veprimtari kriminale dhe korrupsion, duke iu referuar përgjimeve të...

Përgjime, dylbi për SPAK-un dhe shkatërrim i trashëgimisë – Historia e ndërtimeve në Tiranë

0
Një palë dylbi për SPAK-un ishte “dhurata” që nisma “Thurje” depozitoi sot bashkë më një padi për Kryetarin e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj. Kallëzimi vjen disa ditë pas publikimit...

Në kërkim të një parkimi në Tiranë, falas vetëm për 1 përqind të shoferëve

0
Autor: Denis Tahiri | Qendra Shqiptare për Gazetari Cilësore Në Tiranë, mesatarisht çdo ditë, qarkullojnë rreth 120 mijë automjete. I njohur si qyteti me trafikun më të rënduar në vend,...

Aksidentet në punë, kantierët e ndërtimit ende njolla të zeza

0
Autore: Esmeralda Keta | Citizens Channel Ndërsa vendi është mbërthyer nga ethet e ndërtimeve, kushtet e punës nëpër këto kantiere vazhdojnë të marrin jetë njerëzish. Vetëm në 9 muajt e...

Projektet e “florinjta” të Durrësit dhe impakti urban i tyre

0
Autore: Mila Ballhysa | Citizens Channel | Durrës Dy investime të rëndësishme, Veliera dhe shëtitorja “Taulantia”, që po realizohen në një nga zonat më të frekuentuara të qytetit të Durrësit...

Durrës: Trashëgimia Kulturore viktimë e urbanizimit dhe neglizhencës, në pritje të “rimëkëmbjes” pas tërmetit

0
"Nga të gjitha qytetet e botës, të galaksive po deshët, zgjedh vetëm një, Durrësin...” kështu shprehet akademiku Artan Fuga në një nga shkrimet e tij referuar qytetit bregdetar. Historia e...

RRJETET SOCIALE

8,947FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
154SubscribersSubscribe